V čem byste nalezl stopy optimismu do nového ročníku světového poháru?
JJ: V tom, že máme rozšířenou kvótu na zimu na 6 skokanů, což mají velmoci jako Rakousko, Norsko, Slovinsko. A stále se lepší mladá krev Vančura a Štursa.
Co můžeme očekávat od té mladé krve, především od Tomáše Vančury?
Skoky na Lyžích
Skokanská tradice Turné čtyř můstků
27/12/2020 AT 16:34
JJ: Bude to jeho první sezona ve světovém poháru, žádné vysloveně cíle tedy před sebou nemá, jde o to, aby on i Štursa zapadli do toho náročného kolotoče, který se točí vlastně každý víkend, to znamená, že dosud byli zvyklí na třeba 18 závodů za sezonu, teď jich bude 30. Bude to pro ně velká škola.
Jaká byla závěrečná příprava před startem SP? Skokani relaxovali i v maďarských lázních...
JJ: Ano, skokani relaxovali před sezonou v termálních lázních v Maďarsku v Hévízu. Bydleli v luxusním hotelu, venku termální vody 30 až 38 stupňů. V minulých letech procházeli takovým stereotypem, bylo to ustálené, hodně se skákalo, postupně se tak přešlo do zimy, tentokrát si užili týden termální lázně, poté měli kondiční program a nakonec závěrečné soustředění na sněhu v Lillehammeru, takže v tom byla i delší pauza od skákání.
Sportovní ředitel Rostislav Jozífek vytyčil jasný cíl – medaili z MS nebo OH. Jak je tento cíl reálný?
JJ: Sportovec si vždy musí dávat velké cíle, vždy chce něco velkého vyhrát. Konkurence roste, ale Roman Koudelka tu šanci šáhnout si na medaili má. Cíl musí být.
Které výsledky z letních GP byste vyzdvihl?
JJ: Hned úvodní Grand Prix v Courchevelu, kde byl Janda osmý, tam byla nejtěžší konkurence, podobně jako ve Wisle. V dalších závodech skákaly spíše takové B-týmy, ale přesto jsou strašně cenné 2. a 3. místo Tomáše Vančury a Vojtěcha Štursy v Rusku. Navíc, bylo to živě na Eurosportu, naše mladé naděje na obrazovce, svět ví, že máme talentované skokany do budoucnosti.
Loni byly závody v Ruce zrušeny kvůli silnému větru, jaké jsou nyní předpovědi?
JJ: Lepší, prognóza větru není za hranicí toho, v čem by se dalo skákat. Navíc pořadatelé přidělali sítě proti větru, takže je můstek maximálně v ochranné bariéře, vítr by už musel být hodně silný, aby to narušilo program.
Vysílání Eurosportu z Ruky začíná 24. listopadu kvalifikací od 17:45 na E1. Komentují Radek Barkman a Jakub Jiroutek.
Šéftrenér české reprezentace Schallert vybral do úvodních závodů SP ve Finsku šestici Janda, Matura, Hlava, Štursa, Koudelka a Vančura. Držíme palce. Vrcholy sezony 2016/17 bude tradiční Turné 4 můstků od 30. prosince do 6. ledna a MS ve finském Lahti od 22. února do 5. března.