Turné čtyř můstků, to je téměř 70 let tradice, poprvé se Turné skákalo v roce 1952. Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen – čtyři proslulá skokanská jména, čtyřikrát až 30 tisíc fanoušků. A další u televizních obrazovek. Na Eurosportu je tradičně (již pátou skokanskou sezónu) přivítá komentátor Radek Barkman.
Dvakrát se v historii Turné postavil na nejvyšší stupeň jako vítěz český skokan – legendární Jiří Raška v roce 1971 a o 35 let později Jakub Janda. Současnost českého skoku je ovšem spíše smutnější, pouze v jediném závodě této sezony dosáhli čeští skokané na body, v Engelbergu se to podařilo dvojici Roman Koudelka a Viktor Polášek. Oba dva jsou nominovaní na Turné, českou čtveřici doplňují Čestmír Kožíšek a Filip Sakala.
V minulé sezoně dominoval Japonec Rjoju Kobajaši, který vyhrál všechny čtyři závody Turné. A favoritem je i tentokrát, v posledních závodech opět vítězí, ukazuje vzestupnou formu a vede celkové pořadí světového poháru. Celkově páté místo z ledna bude na Turné obhajovat Roman Koudelka.
Skoky na Lyžích
V Rusku startuje SP ve skocích na lyžích
18/11/2021 AT 14:37
Jaké bude Turné čtyř můstkůa jak se bude dařit české reprezentaci, sledujte na Eurosportu. Vysílání lze sledovat i na internetovém přehrávači Eurosport Player, na všech platformách, kdykoli a kdekoli, živě nebo na vyžádání.
Skoky na Lyžích
Skokanská tradice Turné čtyř můstků
27/12/2020 AT 16:34
Skoky na Lyžích
Od čtvrtka 10. prosince MS v letech na lyžích
09/12/2020 AT 13:43