Antonín Hájek doletěl ve slovinské Planici i na český rekord – až na hranici 236 metrů. Tímto výkonem zůstal pouze tři metry za tehdejším světovým rekordem. Čtvrteční host Eurosportu a Aleše Valenty je dvojnásobným olympionikem, startoval na OH ve Vancouveru a v Soči. Nejlepšího olympijského umístění dosáhl v roce 2010, v závodě na středním můstku skončil na sedmém místě. Jak vzpomíná na tento úspěch na olympijských hrách?
AH: „V dobrém, vždyť to byl největší úspěch mé sportovní kariéry. Na olympiádě ve Vancouveru panovala skvělá atmosféra, setkávali se sportovci různých disciplín, bylo cítit, že je to jednou za dlouhé čtyři roky a pro všechny sportovní svátek. Navíc bylo krásné počasí… a mně to ten den vyšlo na velký výsledek.“
Jakub Jiroutek říká, že hůře být se současným českým skokem nemůže, takže se lze jen zlepšovat. Jste podobně optimistický?
Olympijské Hry
Adam Ondra ve finále soutěžení, které nikdy nikde nebylo
04/08/2021 AT 01:45
AH: „No… já vždy říkám opak, že totiž může být ještě hůře. Situace v českém skoku je špatná už od zázemí, je nutné nastavit kvalitní systém od mládeže, chybějí můstky.
Jaké to je, když člověk letí na lyžích do dálky 236 metrů?
AH: „To je krásný a výjimečný pocit, jste nějakých osm sekund ve vzduchu, na druhou stranu, dnes tak skáčou všichni.“
Od 21. prosince vám každý čtvrtek v 16:00 v živém FB streamu na monitor, tablet nebo smartphone přihráváme zajímavého sportovce. Výjimkou bude závěrečný přenos, v němž se den před olympijským hokejovým finále představí trojnásobný mistr světa Viktor Ujčík, jeho povídání s Alešem Valentou se uskuteční v sobotu 24. února.
Našeho hosta se také tentokrát můžete zeptat úplně na všechno, na FB Eurosportu, kde bude probíhat živá diskuse, můžete během přenosu psát dotazy. A moderátor? Ten, který se nebojí riskovat – olympijský vítěz Aleš Valenta! První na světě skočil trojné salto s pětinásobným vrutem a nyní je již od prosince moderátorem projektu Stream Team. Pokud se vám povede položit tu nejlepší otázku ze všech, podepíší vám Aleš společně s Antonínem kšiltovku a budete mít cool suvenýr!
Olympijské hry v Pchjongčchangu se blíží do finále, koncem olympijských her skončí i naše facebookové přenosy Stream Teamu. Pokud jste předcházející živé přenosy nestihli, lze je nadále vyhledat a přehrát na facebookovém profilu Eurosportu. Hosty Aleše Valenty a Stream Teamu již byli dvojnásobná účastnice OH Eva Kurfürstová, slovenský stříbrný medailista z hokejového MS 2000 Michal Hreus, účastník SP ve skocích na lyžích, v současnosti jeden z trenérů české reprezentace Jakub Jiroutek, zlatá olympijská medailistka 2006 Kateřina Neumannová, dlouholetá účastnice závodů SP v biatlonu Barbora Tomešová, trojnásobný olympijský medailista Lukáš Bauer, exmistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner, slovenská lyžařská olympionička Jana Gantnerová a minulý týden bronzový biatlonista z OH ve Vancouveru Pavol Hurajt. Mimochodem, některé z nich mohou diváci Eurosportu pravidelně slyšet v roli spolukomentátorů a expertů.
Rozpis závěrečných živých diskusí Aleše Valenty:
https://www.facebook.com/EurosportCZ
22. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Antonín Hájek (účastník OH a SP ve skocích na lyžích), hlavní téma skoky na lyžích
24. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Viktor Ujčík (trojnásobný mistr světa), hlavní téma lední hokej
Olympijské Hry
Eurosport přináší nejširší pokrytí Olympijských her Tokio 2020
31/07/2021 AT 21:38
Olympijské Hry
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021
24/03/2020 AT 16:08