Vancouver 2010 byl pro slovenský biatlon úspěšnou olympiádou, se třemi medailemi bylo Slovensko páté v pořadí zemí, Česká republika měla tehdy ještě svůj biatlonový boom před sebou. Anastasia Kuzminová vybojovala své první olympijské zlato ve sprintu, byla druhá ve stíhacím závodě a Pavol Hurajt třetí v závodě s hromadným startem. A nebyla to rozhodně náhoda, Pavol Hurajt si vedl dobře i v dalších závodech: 7. ve sprintu, 16. místo ve stíhacím závodě, 5. v individuálním závodě. Vancouver byl vrcholem kariéry Pavla Hurajta, celkově ale startoval na třech olympijských hrách, na výborné páté místo (po diskvalifikaci Ruska čtvrté) dosáhl se svými kolegy ve smíšené štafetě v Soči.
Jak vzpomínáte na Váš olympijský bronz ve Vancouveru?
PH: „Po doběhnutí do cíle spokojenost a perfektní pocity, samozřejmě, a nejen u mě, v celém týmu zavládla radost, to se dá těžko popsat. Ovšem až postupně mi docházelo, čeho jsem dosáhl, jakého dalšího velkého úspěchu pro slovenský sport.“
Olympijské Hry
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021
24/03/2020 AT 16:08
Slovensko má už na letošních OH jednu medaili, sledoval jste Anastasii Kuzminovou živě?
PH: „Já jsem v dějišti olympijských her, viděl jsem její jízdu za medailí přímo na stadionu, ale neměl jsem příležitost jí ještě osobně gratulovat.“
Od 21. prosince vám každý čtvrtek v 16:00 v živém FB streamu na monitor, tablet nebo smartphone přihráváme zajímavého sportovce. A vy se ho můžete zeptat úplně na všechno: od pocitů z účasti na vrcholné akci, přes muka přípravy až po tajné tipy na dobrý výsledek. Na FB Eurosportu, kde bude probíhat živá diskuse, můžete během přenosu psát dotazy. A moderátor? Ten, který se nebojí riskovat – olympijský vítěz Aleš Valenta! První na světě skočil trojné salto s pětinásobným vrutem a nyní bude prvním moderátorem zbrusu nového projektu Stream Team. Pokud se vám povede položit tu nejlepší otázku ze všech, podepíší vám Aleš společně s Pavlem kšiltovku a budete mít cool suvenýr!
Hosty Aleše Valenty a Stream Teamu již byli dvojnásobná účastnice OH Eva Kurfürstová, slovenský stříbrný medailista z hokejového MS 2000 Michal Hreus, účastník SP ve skocích na lyžích, v současnosti jeden z trenérů české reprezentace Jakub Jiroutek, zlatá olympijská medailistka 2006 Kateřina Neumannová a dlouholetá účastnice závodů SP v biatlonu Barbora Tomešová, exmistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner a minulý týden dvojnásobná olympionička alpská lyžařka Jana Gantnerová. Pokud jste naše živé přenosy nestihli, lze je nadále vyhledat a přehrát na facebookovém profilu Eurosportu.
https://www.facebook.com/EurosportCZ
Rozpis dalších živých diskusí Aleše Valenty:
22. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Antonín Hájek (účastník OH a SP ve skocích na lyžích), hlavní téma skoky na lyžích
24. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Viktor Ujčík (trojnásobný mistr světa), hlavní téma lední hokej
Olympijské Hry
Mezinárodní olympijský výbor řeší konání olympijských her s federacemi i sportovci
19/03/2020 AT 11:23
Olympijské Hry
V sobotu Viktor Ujčík posledním hostem Aleše Valenty a Stream Teamu Eurosportu
22/02/2018 AT 20:28