Vancouver 2010 byl pro slovenský biatlon úspěšnou olympiádou, se třemi medailemi bylo Slovensko páté v pořadí zemí, Česká republika měla tehdy ještě svůj biatlonový boom před sebou. Anastasia Kuzminová vybojovala své první olympijské zlato ve sprintu, byla druhá ve stíhacím závodě a Pavol Hurajt třetí v závodě s hromadným startem. A nebyla to rozhodně náhoda, Pavol Hurajt si vedl dobře i v dalších závodech: 7. ve sprintu, 16. místo ve stíhacím závodě, 5. v individuálním závodě. Vancouver byl vrcholem kariéry Pavla Hurajta, celkově ale startoval na třech olympijských hrách, na výborné páté místo (po diskvalifikaci Ruska čtvrté) dosáhl se svými kolegy ve smíšené štafetě v Soči.
Jak vzpomínáte na Váš olympijský bronz ve Vancouveru?
PH: „Po doběhnutí do cíle spokojenost a perfektní pocity, samozřejmě, a nejen u mě, v celém týmu zavládla radost, to se dá těžko popsat. Ovšem až postupně mi docházelo, čeho jsem dosáhl, jakého dalšího velkého úspěchu pro slovenský sport.“
Olympijské Hry
Adam Ondra ve finále soutěžení, které nikdy nikde nebylo
04/08/2021 AT 01:45
Slovensko má už na letošních OH jednu medaili, sledoval jste Anastasii Kuzminovou živě?
PH: „Já jsem v dějišti olympijských her, viděl jsem její jízdu za medailí přímo na stadionu, ale neměl jsem příležitost jí ještě osobně gratulovat.“
Od 21. prosince vám každý čtvrtek v 16:00 v živém FB streamu na monitor, tablet nebo smartphone přihráváme zajímavého sportovce. A vy se ho můžete zeptat úplně na všechno: od pocitů z účasti na vrcholné akci, přes muka přípravy až po tajné tipy na dobrý výsledek. Na FB Eurosportu, kde bude probíhat živá diskuse, můžete během přenosu psát dotazy. A moderátor? Ten, který se nebojí riskovat – olympijský vítěz Aleš Valenta! První na světě skočil trojné salto s pětinásobným vrutem a nyní bude prvním moderátorem zbrusu nového projektu Stream Team. Pokud se vám povede položit tu nejlepší otázku ze všech, podepíší vám Aleš společně s Pavlem kšiltovku a budete mít cool suvenýr!
Hosty Aleše Valenty a Stream Teamu již byli dvojnásobná účastnice OH Eva Kurfürstová, slovenský stříbrný medailista z hokejového MS 2000 Michal Hreus, účastník SP ve skocích na lyžích, v současnosti jeden z trenérů české reprezentace Jakub Jiroutek, zlatá olympijská medailistka 2006 Kateřina Neumannová a dlouholetá účastnice závodů SP v biatlonu Barbora Tomešová, exmistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner a minulý týden dvojnásobná olympionička alpská lyžařka Jana Gantnerová. Pokud jste naše živé přenosy nestihli, lze je nadále vyhledat a přehrát na facebookovém profilu Eurosportu.
https://www.facebook.com/EurosportCZ
Rozpis dalších živých diskusí Aleše Valenty:
22. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Antonín Hájek (účastník OH a SP ve skocích na lyžích), hlavní téma skoky na lyžích
24. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Viktor Ujčík (trojnásobný mistr světa), hlavní téma lední hokej
Olympijské Hry
Eurosport přináší nejširší pokrytí Olympijských her Tokio 2020
31/07/2021 AT 21:38
Olympijské Hry
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021
24/03/2020 AT 16:08