Už máte zkušenosti ze spolukomentování za mikrofonem Eurosportu, společně se Štěpánem Strakou budete komentovat i některé olympijské přenosy. Jak prožíváte spolukomentování?
LB: „Hodně… byl jsem pouze dvakrát, zatím se s tím sžívám a jsem nervózní. Není to nic jednoduchého, ve sluchátkách slyšíte dva lidi v angličtině, musíte dávat pozor, co říká kolega Štěpán, zároveň sledovat televizní obrazovku, jednotlivé časy, vlastní poznámky atd. Dříve jsem si vůbec nedokázal představit, že je toho tolik, co musí komentátor zvládnout.“
S kolegy, s nimiž jste vybojoval bronz na OH ve Vancouveru ve štafetě, jste se před sezonou sešli na rozlučce lékaře pana Koldovského. Jaké bylo setkání?
Olympijské Hry
Adam Ondra ve finále soutěžení, které nikdy nikde nebylo
04/08/2021 AT 01:45
LB: „Super. Během kariéry máte málokdy příležitost k podobným setkáním, těžko hledat termín, kdy si v klidu někde sednete a zavzpomínáte, a zároveň právě nemusí nikdo spěchat na trénink a za dalšími povinnostmi. Takže je to spíše výjimka. Druhý den jsme vyrazili na Sněžku a dále po Krkonoších, šli pomalu, zašli na jídlo, na pivo. Sportovci jinak pořád někam pospíchají, vyskočit z toho běhu je příjemné.
Vyhrál jste celkové pořadí světového poháru, což je soutěž, probíhající celou sezonu, dokazující, že jste tehdy byl skutečně nejlepší. Jak lze tento úspěch srovnat s medailí na OH? Například Ondřej Bank říkával, že celkové pořadí světového poháru je pro něj více než olympiáda.
LB: „Já nejsem takový tradiční medailový typ, ano, vždy jsem se potkával se dvěma opačnými názory, prvním, že olympijské hry jsou jednou za čtyři roky a jsou pro sportovce vrcholem kariéry, i s druhým, že světový pohár znamená dlouhodobé úsilí, a kolikrát stačí, aby nevyšlo pár závodů a už nemáte šanci, že tedy především právě ten ukazuje kvalitu. Když jsem vyhrál světový pohár, hodně se o tom psalo a mluvilo, stejně jako když jsem získal stříbrnou olympijskou medaili. Já jsem navíc tehdy vyhrál světový pohár dost suverénním způsobem, což legendární švédský lyžař Gunde Svan ohodnotil slovy, že je to výrazně výše než olympijská medaile. Dodnes slýchávám, hele, to se nepodařilo ani Katce Neumannové, jenže pak zase slyším, chybí tomu ta zlatá medaile. Neřeším to, děcka doma zlobí pořád stejně, světový pohár, nebo olympiáda.“
Co Vás zaujalo v průběhu této sezony světového poháru?
LB: „Samozřejmě fenomenální tažení mladého Nora Johannese Høsflota Klæba, který loni vtrhnul do světového poháru. A z té doby temna, kam se zdálo, že míří české běžecké lyžování, jak se zvedla Petra Nováková, vrátila se ve velkém stylu, pravidelně jezdí kvalitní umístění. A před olympijskými hrami se zlepšuje i Martin Jakš.“
Od 21. prosince vám každý čtvrtek v 16:00 v živém FB streamu na monitor, tablet nebo smartphone přihráváme zajímavého sportovce. Výjimkou bude závěrečný přenos, v němž se den před olympijským hokejovým finále představí trojnásobný mistr světa Viktor Ujčík, jeho povídání s Alešem Valentou se uskuteční v sobotu 24. února.
Našich hostů se můžete zeptat úplně na všechno: od pocitů z účasti na vrcholné akci, přes muka přípravy až po tajné tipy na dobrý výsledek. Na FB Eurosportu, kde bude probíhat živá diskuse, můžete během přenosu psát dotazy. A moderátor? Ten, který se nebojí riskovat – olympijský vítěz Aleš Valenta! První na světě skočil trojné salto s pětinásobným vrutem a nyní bude prvním moderátorem zbrusu nového projektu Stream Team. Pokud se vám povede položit tu nejlepší otázku ze všech, podepíší vám Aleš společně s Lukášem kšiltovku a budete mít cool suvenýr!
Pokud jste naše předcházející živé přenosy nestihli, lze je nadále vyhledat a přehrát na facebookovém profilu Eurosportu. Hosty Aleše Valenty a Stream Teamu již byli dvojnásobná účastnice OH Eva Kurfürstová, slovenský stříbrný medailista z hokejového MS 2000 Michal Hreus, účastník SP ve skocích na lyžích, v současnosti jeden z trenérů české reprezentace Jakub Jiroutek, zlatá olympijská medailistka 2006 Kateřina Neumannová, dlouholetá účastnice závodů SP v biatlonu Barbora Tomešová, exmistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner a minulý týden slovenská lyžařská olympionička Jana Gantnerová.
https://www.facebook.com/EurosportCZ
Rozpis dalších živých diskusí Aleše Valenty:
8. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Lukáš Bauer (tři medaile z OH, vítěz Tour de Ski), hlavní téma běh na lyžích
15. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Pavol Hurajt (Slovensko, bronzový na OH 2010), hlavní téma biatlon
22. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Antonín Hájek (účastník OH a SP ve skocích na lyžích), hlavní téma skoky na lyžích
24. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Viktor Ujčík (trojnásobný mistr světa), hlavní téma lední hokej
Olympijské Hry
Eurosport přináší nejširší pokrytí Olympijských her Tokio 2020
31/07/2021 AT 21:38
Olympijské Hry
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021
24/03/2020 AT 16:08