Motoristické Sporty

Prožijte 24 hodin Le Mans společně s komentátory a ostatními fanoušky v komunitě Eurosportu

Share this with
Copy
Share this article

24h Le Mans - Interview Alonso

Image credit: Eurosport

ByEurosport CZ
10/06/2019 at 09:17 | Updated 12/06/2019 at 20:02

Ve třech, tedy ve stejném počtu jako závodní posádky, se 15. června ohlásí divákům motorističtí komentátoři Zdeněk Míka, Martin Straka a Jiří Šlégl.

V roce 1971 se na světových i československých plátnech objevil film nazvaný prostě – Le Mans. Steve McQueen jej vymyslel a zároveň se ujal hlavní role. A do duší mnoha motoristických fanoušků vnesl vášeň k mimořádnému čtyřiadvacetihodinovému dobrodružství. A to dobrodružství každoročně pokračuje… Stejně jako v minulých letech se i letos uprostřed června sejde v kabině Eurosportu trojice motoristických komentátorů, aby společně přiblížila divákům svou vášeň k bitvě v Le Mans.

24 hodin Le Mans v jejich podání doslova žije. Jejich kontakt s diváky a fanoušky se v posledních letech neomezuje pouze na střídání za mikrofonem. Naopak, komentátoři jsou s diváky celých 24 hodin v kontaktu na speciální facebookové události české redakce Eurosportu i na emailové adrese studio1@eurosport.cz. A bývá to kontakt emotivní, zábavný a hodně přátelský, jako by komentátoři byli na 24 hodin součástí domovů všech diváků. Ze závodu se tak stává pravá motoristická komunita. Představení nejslavnější čtyřiadvacetihodinovky je v podání Eurosportu a jeho komentátorů nevídanou zábavou. Pro diváky připraví tradičně soutěž o ceny, spoustu hostů a telefonátů se zajímavými osobnostmi motoristického světa atd.

Motoristické Sporty

Rallye Dakar 2020 – „staré“ dobrodružství v nové destinaci

02/01/2020 AT 14:43

Eurosport bude tradičně vysílat ŽIVĚ kompletních 24 hodin Le Mans o víkendu 15. a 16. června. Ovšem předzávodní program Eurosportu startuje už v pondělí 10. června sestřihy Best of 2018. A od středy tréninky, kvalifikace, magazíny, po celý týden bude čtyřiadvacetihodinovka hlavní náplní programu Eurosportu.

24 hodin Le Mans je největší vytrvalostní závod s neuvěřitelnou historií a atmosférou. A trojice komentátorů Eurosportu dokáže tuto atmosféru přenést z televizních obrazovek mezi diváky. Užijte si s nimi svátek motorsportu, na který se všichni celý rok těší a připravují, i na facebooku. Redakce chtěla zachovat dosavadní pojetí vysílání, které se divákům během uplynulých deseti let líbilo, což ale neodpovídalo představám jednoho z komentátorů. Proto jsme pro Le Mans 2019 pozměnili sestavu.

Komentátor Zdeněk Míka: „24 hodin Le Mans jsou komentátorské Vánoce. Je to jednou za rok, člověk se těší, a také s blížícím se termínem trochu děsí, na co všechno náhodou nezapomněl. Koneckonců, i v mnoha domácnostech platí, že před štědrovečerní tabulí se celý den pracuje, aby se pak rodina mohla už v klidu sejít a oslavovat. Naštěstí, tady pracovat musíme jen my na přípravě, ale oslavujeme společně s diváky… ovšem je vidět, že čím dál víc a víc fanoušků se připravuje – po stránce informací – zrovna tak. Pořád je o čem mluvit, pořád je na co se dívat, i když se ´nic neděje´. Navíc je to každý rok o něčem jiném a o překvapivé momenty či témata není nouze.“

Motoristické Sporty

Motoristický víkend na Eurosportu s bohatým českým zastoupením

11/12/2019 AT 15:56
Motoristické Sporty

Komentátor Jiří Šlégl: Příprava na 24h Le Mans je nepřetržitá a nikdy nekončící

10/06/2019 AT 09:02
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Motoristické Sporty

Rallye Dakar 2020 – „staré“ dobrodružství v nové destinaci

02/01/2020 AT 14:43