Již v první polovině června se jel úvodní závod MS – proslulá 24hodinovka v Le Mans, v níž dominovala trojice Gregg Black, Xavier Simeon a Sylvain Guintoli v barvách týmu Yoshimura SERT Motul na Suzuki.
V závodě se představili i tři čeští jezdci. Karla Haniku a jeho tým zradila technika, stáj Bolliger, za kterou se ukázal Ondřej Ježek, byla diskvalifikována, a závod tak dokončil pouze Michal Filla v barvách týmu Wójcik. Dva z české trojice – Karel Hanika a Michal Filla – se představí i v Portugalsku. Bohužel, na start se kvůli covidovým komplikacím nepostaví slovenská stáj Maco Racing.
Komentátor Béla En přivítá diváky Eurosportu 2 v sobotu 17. července v 9:45, loučit se bude až v pozdních večerních hodinách. Živé vysílání z Estorilu na E2 ale přeruší tenisová semifinále turnaje ATP v Hamburku (přibližně 13:30 až 17:30). A protože se Ondřej Ježek v Estorilu nepředstaví na závodní trati, uslyší ho diváci ze studia Eurosportu společně s komentátorem Bélou En. S Ondřejem Ježkem si budeme povídat přibližně úvodní dvě hodiny závodu. Dalším hostem vysílání bude moderátor a motoristický fanoušek Dalibor Gondík.
Motoristické Sporty
Mimořádný víkend českého motorismu na Eurosportu
08/10/2021 AT 13:54
Béla En: „I když jde o poloviční vzdálenost oproti 24h Le Mans, jsem přesvědčen, že nás čeká plnohodnotně vzrušující závod. Tahle kratší vzdálenost navíc možná přijde vhod týmu Karla Haniky, který má z kratších závodů obvykle lepší výsledky. Ale nejen on, přežít dvanáctihodinovku je o dost snazší, než probdít noc, takže očekávám, že vpředu bude tentokrát větší množství týmů.“
Třetím závodem MS bude 18. a 19. září čtyřiadvacetihodinovka Bol d´Or na Circuit Paul Ricard v Le Castellet. Dále se pojedou osmihodinovky v Suzuce a Oscherslebenu.
Motoristické Sporty
Prožijte i letos 24 hodin Le Mans v komunitě Eurosportu s komentátory a ostatními fanoušky
19/08/2021 AT 13:35
Motoristické Sporty
24 hodin Le Mans na Eurosportu je součástí domova
17/09/2020 AT 09:12