Getty Images

MS v motokrosu v Indonésii, Loket se blíží

MS v motokrosu v Indonésii, Loket se blíží

The 02/07/2019 at 12:09Updated The 02/07/2019 at 12:21

MS v motokrosu má v červenci v programu tři akce, nejprve dvě v Indonésii a 28. července se nejlepší motokrosaři světa opět představí v Lokti.

Než se koncem července pojede mistrovství světa nedaleko krásného loketského hradu, nabídne Eurosport 7. a 14. července ŽIVĚ závody na Sumatře v Palembangu a na Jávě v Semarangu.

Komentátor Josef Gažúr: „Suverén loňského ročníku MS Jeffrey Herlings nezažívá povedený rok. Když už uprostřed června v Kegumsu konečně poprvé vyjel do závodu MS, v zaváděcím kole si zlomil kotník. První jízdu se zraněním dokázal vyhrát, poté ale odletěl, podrobil se operaci a s dalším startem v šampionátu to vypadá snad na Loket. Ve velké formě se v úvodu MS zdál Tony Cairoli, vyhrál sedm z deseti jízd, jenže najednou ztrácí rytmus, dělá chyby, do jeho jízd se vkrádá nervozita a je to jiný Cairoli než v prvních měsících MS. A tak se do čela šampionátu postupně probojoval Tim Gajser, už také bývalý mistr světa. Po delší době se zdá, že je především zdravotně fit, má formu od úvodu sezony a v posledních měsících dokáže využít slabších momentů Cairoliho, který si také prošel zraněním, nejel v Německu. V Indonésii by ale přes vykloubené rameno měl startovat, ovšem lze předpokládat, že ho to bude limitovat, že nebude stoprocentní, což je další výhoda pro Gajsera. Vypadá to, že si Gajser, který vyhrál 9 z posledních 10 jízd a má náskok 83 bodů, jede pro svůj druhý titul mistra světa MXGP.“

Eurosport 2 vysílá ŽIVĚ všechny čtyři závody MX2 a MXGP v Palembangu a rovněž všechny čtyři v Semarangu. Přenosy 7. července startují od 7:00. Na diváky se těší komentátoři Ondřej Krátoška a Jozef Gažúr. A již se můžeme těšit na loketskou trať, na níž opět uvidíme i početnější českou účast. Uzávěrka jmen má ještě čas, každopádně by v MX2, kde vládne suverén Jorge Prado, neměli chybět mj. Petr Polák, Jakub Terešák a Slovák Richard Šikyňa.