V neděli 3. března startuje v argentinském Neuquénu MS v motokrosu. Ve třídě MXGP opět uvidí diváci Eurosportu největší hvězdy světového motokrosu. Tou nejzářivější bude pravděpodobně loni téměř neporazitelný Nizozemec Jeffrey Herlings, dále se představí mj. Ital Antonio Cairoli, Francouz Romain Febvre, Belgičan Clement Desalle a Slovinec Tim Gajser. V seriálu opět uvidíme český tým JD Gunnex Jiřího Jankovského, ve třídě MXGP pojede v jeho barvách José Butrón. V kategorii MX2 se představí Slovák Richard Šikyňa, v evropských závodech ho doplní Petr Polák, jediný český závodník MS v motokrosu. JD Gunnex se na rozdíl od loňského roku představí pravděpodobně ve všech závodech MS. Český tým bude navíc poprvé oficiálně podporován přímo továrnou KTM.
Trať v Argentině patří mezi závodníky k nejoblíbenějším i svým krásným položením v prostředí jezer a hor. Poprvé se v Neuquénu jel závod MS v roce 2015, vyhrál Max Nagl. V dalších dvou letech byl v součtu jízd nejlepší Tim Gajser a loni Jeffrey Herlings.
Loňský šampion Jeffrey Herlings se ale letos v Patagonii na startu neobjeví. Důvodem je zraněná a stále nedoléčená noha. Herlings pravděpodobně nestihne ani druhý podnik seriálu ve Velké Británii, kde loni sváděl úžasné souboje s Cairolim.
Motokros
Startuje MS v motokrosu
28/02/2020 AT 14:32
MS v motokrosu budou i v letošním roce komentovat Ondřej Krátoška a bývalý závodník Josef Gažúr, který se v motokrosovém prostředí pohybuje doslova od malička. Doplňovat je bude další zkušený motoristický komentátor Zdeněk Míka, který přiblíží divákům všechny závody úvodního kola MS. Nedělní přenosy startují na program E2 v 17 hodin ŽIVĚ prvním závodem MXGP, poté přijde na řadu záznam prvního závodu MX2, poté oba druhé závody ŽIVĚ.
Josef Gažúr: „Herlingsův stav je tajenkou, pokud by byl nucen vynechat i další závody, uvažuje se, že by si vyzkoušel americký šampionát AMA. Tím se otevírá šance pro Cairoliho vybojovat 10. titul, čímž by se vyrovnal Stefanovi Evertsovi. To, že je Herlings mimo hru, možná vlije Cairolimu ještě více horké krve do žil. MX2 bude asi jen o jednom jezdci, tím je Jorge Prado. Loňský mladý šampion zřejmě ani letos nebude mít konkurenci. Šampionát bude zajímavý pro české a slovenské fanoušky, Richard Šikyňa pojede celé MS, Petr Polák by měl startovat ve všech evropských závodech. Je to velký český talent, bude sbírat zkušenosti a snad se mu podaří získat nějaké mistrovské body. A Šikyňa má na to, aby skončil v několika závodech v desítce.“
Eurosport přeje všem motokrosovým nadšencům příjemnou zábavu po celý rok 2019.
Motokros
V neděli závěrečné závody MS v motokrosu. Poprvé v Číně.
10/09/2019 AT 11:17
Motokros
Bude už v neděli v Imole Tim Gajser mistrem světa?
11/08/2019 AT 18:48