Motokros

Bude už v neděli v Imole Tim Gajser mistrem světa?

Share this with
Copy
Share this article

Tim Gajser

Image credit: Getty Images

ByEurosport CZ
11/08/2019 at 18:46 | Updated 11/08/2019 at 18:52

Slovinec Tim Gajser má v čele světového šampionátu motokrosařů náskok 187 bodů na druhého Jeremyho Seewera a už v Itálii 18. srpna se může radovat ze svého druhého světového titulu.

Z předcházejících čtyř jízd v Lokti a Lommelu třikrát vyhrál Francouz Romain Febvre, ovšem Tim Gajser dokončil vždy na druhé pozici a opět navýšil svůj náskok v čele MS. Do konce MS zbývají závody v italské Imole, švédské Uddevalle, tureckém Afyonkarahisaru a čínské Šanghaji. Celkem je tedy ve hře v osmi závodech 200 bodů, Gajser má k titulu opravdu blízko.

V loňském roce v Imole mistrovství světa končilo, obě jízdy vyhrál suverén a mistr světa Jeffrey Herlings. Předpokládalo se, že by se zraněný nizozemský závodník mohl vrátit na tratě MS již v Belgii, ale s největší pravděpodobností ho neuvidíme ani v Imole. Herlings se nedávno vyjádřil, že by chtěl být připraven na Motocross of Nations v Assenu.

Motokros

Startuje MS v motokrosu

28/02/2020 AT 14:23

Josef Gažúr: „Tim Gajser je po delší době především zdravotně fit, má formu od úvodu sezony a v posledních měsících dokázal využít slabších momentů Tonyho Cairoliho, který si také prošel zraněním. Je evidentní, že Gajser, který má v MS drtivý náskok a zvyšuje ho, si jede pro svůj druhý titul mistra světa MXGP.“

Eurosport 2 vysílá všechny čtyři závody MX2 a MXGP v neděli 18. srpna ŽIVĚ. Na diváky se tradičně těší komentátoři Ondřej Krátoška a Jozef Gažúr.

Motokros

V neděli závěrečné závody MS v motokrosu. Poprvé v Číně.

10/09/2019 AT 11:14
Motokros

MS v motokrosu pokračuje v Lokti

25/07/2019 AT 06:51
Share this with
Copy
Share this article