Z předcházejících čtyř jízd v Lokti a Lommelu třikrát vyhrál Francouz Romain Febvre, ovšem Tim Gajser dokončil vždy na druhé pozici a opět navýšil svůj náskok v čele MS. Do konce MS zbývají závody v italské Imole, švédské Uddevalle, tureckém Afyonkarahisaru a čínské Šanghaji. Celkem je tedy ve hře v osmi závodech 200 bodů, Gajser má k titulu opravdu blízko.
V loňském roce v Imole mistrovství světa končilo, obě jízdy vyhrál suverén a mistr světa Jeffrey Herlings. Předpokládalo se, že by se zraněný nizozemský závodník mohl vrátit na tratě MS již v Belgii, ale s největší pravděpodobností ho neuvidíme ani v Imole. Herlings se nedávno vyjádřil, že by chtěl být připraven na Motocross of Nations v Assenu.
Josef Gažúr: „Tim Gajser je po delší době především zdravotně fit, má formu od úvodu sezony a v posledních měsících dokázal využít slabších momentů Tonyho Cairoliho, který si také prošel zraněním. Je evidentní, že Gajser, který má v MS drtivý náskok a zvyšuje ho, si jede pro svůj druhý titul mistra světa MXGP.“
Motokros
Startuje MS v motokrosu
28/02/2020 AT 14:32
Eurosport 2 vysílá všechny čtyři závody MX2 a MXGP v neděli 18. srpna ŽIVĚ. Na diváky se tradičně těší komentátoři Ondřej Krátoška a Jozef Gažúr.
Motokros
V neděli závěrečné závody MS v motokrosu. Poprvé v Číně.
10/09/2019 AT 11:17
Motokros
MS v motokrosu pokračuje v Lokti
24/07/2019 AT 11:18