Velké ceny komentují tradiční krasobruslařští komentátoři Štěpán Škorpil a František Pechar. A jsou překvapení z výkonů českého reprezentanta Michala Březiny. Na Skate America skončil druhý, lepší byl pouze mistr světa Nathan Chen z USA, a stejného výsledku dosáhl v Helsinkách, kde zvítězil olympijský vítěz Juzuru Hanjú z Japonska.
Hodně pozitivně vidí výkony Michala Březiny dlouholetý krasobruslařský komentátor František Pechar: „Je to fantastické, protože se po čtyřech letech vrátil na medailová umístění na Grand Prix. Být dvakrát druhý je naprosto super. Do finále ve Vancouveru zbývají ještě tři další velké ceny, osobně věřím, že ho finále nemine, přestože někteří závodníci ještě vůbec nestartovali. Ty výsledky se projeví v dalším průběhu sezony, není to tak, že by dvakrát zazářil a poté vyhořel. Naopak, zúročuje se jeho dvouletá spolupráce s Rafaelem a Verou Arutjunjanovými. Michal si potřeboval zvyknout na způsob jejich práce, navíc ve 28 letech si to srovnal v hlavě, je z něj úplně jiný člověk, je z něj chlap, který ví, co chce, sám trénuje s chutí, prostě on chce, nikoli, že musí, že ho někdo nutí. Líbil se mi i na tiskovce, jak hovořil. A finále ve Vancouveru pro něj bude výhodou, zůstane ve stejném časovém pásmu, protože trénuje v Kalifornii. Věřím mu, jeho poslední volná jízda ukázala, že je komplexní bruslař, nic v ní nechybělo, je i fyzicky dobře připravený, nebylo to jako dříve, že se od půlky unaveně tahal, byl na tom dobře i na konci jízdy. Udělal si respekt u rozhodčích, už se s ním počítá.“
Úvodní díl seriálu Grand Prix se konal v Everettu v USA od 19. října, vše končí velkým finále v kanadském Vancouveru od 6. prosince. Seznam zbývajících Grand Prix:
Krasobruslení
MS v krasobruslení
18/03/2019 AT 13:40
9.–11. listopadu – NHK Trophy, Hirošima, Japonsko
16.–18. listopadu – Rostelecom Cup, Moskva, Rusko
23.–25. listopadu – Internationaux de France, Grenoble, Francie
6.–9. prosince – Grand Prix Final, Vancouver, Kanada
NHK Trophy bude Eurosport vysílat na programu E2, začínáme v pátek 9. listopadu od 8:00.
Krasobruslení
Série krasobruslařských Grand Prix tradičně na Eurosportu
14/10/2018 AT 13:36
Krasobruslení
MS v krasobruslení na Eurosportu
12/03/2018 AT 01:31