Českou republiku budou na MS 2019 v Japonsku reprezentovat Michal Březina, Eliška Březinová a dvojice Hanna Abrazevičová a Martin Bidař.
Na loňském MS v Miláně vybruslili světové tituly Američan Nathan Chen, Kanaďanka Kaetlyn Osmondová, německá sportovní dvojice Aliona Savchenková / Bruno Massot a francouzský taneční pár Gabriella Papadakisová / Guillame Cizeron.
Program z MS začíná na Eurosportu 20. března v 8:30 na programu E2 přímým přenosem krátkého programu žen. Přenosy z MS vysílá Eurosport střídavě na obou programech, živé přenosy uvidí diváci vzhledem k časovému posunu v ranních hodinách. MS na Eurosportu komentují tradiční krasobruslařští komentátoři Štěpán Škorpil a František Pechar.
Krasobruslení
Seriál krasobruslařských Grand Prix: Michal Březina dvakrát druhý
05/11/2018 AT 14:37
Štěpán Škorpil:
„Japonci milují krasobruslení, takže očekávejme plný dům. Vše se bude točit především okolo jejich dvojice v kategorii mužů Juzuru Hanjú a Šoma Uno, to jsou pro domácí publikum největší magnety. Juzuru Hanjú by byl favoritem v kategorii mužů, ale je otázkou, zda ho zdravotní stav pustí na led. Michal Březina postoupil do finále GP, tam neuspěl, uvidíme, v jaké bude pohodě, zda bude schopen zajet krátký program bez chyb.“
František Pechar dodává:
„Také v kategorii žen bych hledal favoritky mezi domácí špičkou, vedle Rusek i Japonky dosáhnou na medailové posty. Naši reprezentanti jsou v rozdílných pozicích. Dvojice Hanna Abrazevičová a Martin Bidař se kvalifikovala na poslední chvíli, jedou na zkušenou, úspěchem je pro ně už start na mistrovství světa. Eliška Březinová byla desátá na Evropě, podstatné bude, jak zajede krátký program. Michal Březina je zkušený matador, má charisma, bruslařskou dovednost, může těžit ze svého jména, v Grand Prix byl na konci loňského roku dvakrát stříbrný. Také pro něj je alfou omegou krátký program.“
Krasobruslení
Série krasobruslařských Grand Prix tradičně na Eurosportu
14/10/2018 AT 13:36
Krasobruslení
MS v krasobruslení na Eurosportu
12/03/2018 AT 01:31