Zatímco během série GP mohli krasobruslařští fanoušci jen zřídka sledovat české reprezentanty (pouze jednou Michala Březinu a taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka), na domácím ME si jich užijí více. V kategorii mužů se představí Michal Březina a Jiří Bělohradský, mezi ženami zažije evropskou premiéru Michaela Lucie Hanzlíková, startovat by měla sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař a také taneční pár Nicole Kuzmichová a Alexandr Sinicyn, kteří na poslední chvíli nahradili dvojici Cortney Mansourová a Michal Češka.
Tituly z ME 2016 v Bratislavě budou obhajovat Javier Fernández, Jevgenija Medveděvová a taneční pár Gabriella Papadakisová / Guillaume Cizeron. Z loňských vítězů bude chybět pouze nejlepší sportovní dvojice Taťjana Volosožarová / Maxim Traňkov.
ME startuje na Eurosportu 25. ledna krátkým programem žen. ME bude Eurosport vysílat na obou svých programech E1 a E2. Šampionát budou z Ostravy komentovat dlouholetí krasobruslařští komentátoři Štěpán Škorpil a František Pechar (bývalý reprezentant ČR).
Krasobruslení
MS v krasobruslení
18/03/2019 AT 13:40
Letošní ME je již osmým na území bývalého Československa a později České republiky, poprvé se uskuteční v Ostravě. Startovat by mělo na 170 závodníků ze 41 zemí. Multifunkční hala Ostravar Aréna má kapacitu přibližně 10 tisíc diváků, je domovem hokejistů HC Vítkovice, dvakrát se v ní hrály zápasy MS v ledním hokeji a konalo se v ní např. krasobruslařské ISU MS juniorů v roce 2003.
Ambasadorem evropského šampionátu a členem organizačního výboru je Tomáš Verner, mistr Evropy z roku 2008 a nejlepší český krasobruslař posledních let, který s aktivní kariérou skončil v roce 2015.
Krasobruslení
Seriál krasobruslařských Grand Prix: Michal Březina dvakrát druhý
05/11/2018 AT 14:37
Krasobruslení
Série krasobruslařských Grand Prix tradičně na Eurosportu
14/10/2018 AT 13:36