Sotva dozněl jásot nad parádním výkonem Patricka Reeda minulý týden na turnaji Farmers Insurance na slavném hřišti Torrey Pines, kde zvítězil s náskokem pěti ran, a golfový svět se přesouvá do vyprahlé Arizony na Waste Management Phoenix Open.
Komentátor Michal Škorpil se ohlíží za kalifornským turnajem: „Umění Patricka Reeda dozrává, ve finálovém kole hrál zkušeně, bez výkyvů, soupeři na něj ztráceli více a více, až to bylo nakonec pět ran. Patrick Reed vyhrál na okruhu devět turnajů, toto je jeho nejvyšší vítězství. Podíváme-li se do historické listiny turnaje, takovým či vyšším rozdílem ho dokázal vyhrát naposledy jistý Tiger Woods před třinácti lety.“
Komentátor Richard Vokůrka: „Máme za sebou první měsíc vysílání, který přinesl čtyři naprosto odlišná hřiště, čtyři různé vítěze a čtyři pestré golfové zážitky. Nicméně není moc času se ohlížet. Týden co týden vysíláme živě a série PGA už v únoru zavítá na některá z nejkrásnějších hřišť na golfové mapě. Po turnaji v Arizoně nás totiž čeká legendární Pebble Beach, a hned další týden se hvězdy PGA utkají ve skvostném Riviera Country Clubu. Také se pomalu blíží návrat Tigera Woodse, který zmeškal úvod kalendářního roku kvůli operaci zad. Vrcholem našeho vysílání pak rozhodně bude The Players Championship, turnaj, který si jistě nenechají ujít nejlepší hráči ani fanoušci.“
Golf
Golfový Memorial Tournament legendy Jacka Nicklause
02/06/2021 AT 12:35
Turnaj Phoenix Open se hrál poprvé už v roce 1932 pod názvem Arizona Open, většinu své historie ale nese současné jméno. Třikrát ho vyhráli mj. Arnold Palmer (1961 až 1963) a Phil Mickelson (naposledy 2013). Loňské prvenství obhajuje Webb Simpson, který play-off zvládl lépe než Tony Finau.
Letošní ročník má opět skvělé obsazení, ve Scottsdale se představí polovina nejlepší světové desítky – Jon Rahm, Justin Thomas, Xander Schauffele, Rory McIlroy a Webb Simpson. Startují i Slovensko reprezentující Rory Sabbatini, nejlepší korejský hráč Sungjae Im, dvojnásobný vítěz Hideki Matsujama, Brooks Koepka, Harris English a Daniel Berger.
Phoenix Open zažije i diváckou kulisu, podle aktuálních informací bude počet povolených diváků 5000 denně. Samozřejmostí je dodržování současných hygienických opatření, což znamená měření teploty před vstupem, roušky a rozestupy.
Začínáme ve čtvrtek 4. února ve 21:00. Na diváky se tentokrát těší komentátorská dvojice Dominik Kárník a Alan Babický.
Diváci Eurosportu mohou od ledna 2021 pravidelně sledovat nejlepší a nejpopulárnější golfové hráče světa. Partnerství s PGA Tour nabízí v průběhu roku až 43 týdnů živého golfového vysílání v České republice a na Slovensku.
Golf
The Players Championship
09/03/2021 AT 14:41
Golf
The American Express v Kalifornii – pokračuje vysílání PGA Tour
20/01/2021 AT 14:27