Na Tournament of Champions, který minulý týden vyhrál Harris English, byli pozváni nejen vítězové loňských turnajů PGA Tour, ale také dalších 17 hráčů, kteří startovali na Tour Championship v závěru loňského roku. Ze 42 hráčů, kteří si zahráli na Tournament of Champions, jich 32 bude startovat i na Sony Open in Hawaii, mezi nimi čtyři z nejlepší pětky.

Havajské ostrovy se v posledních desetiletích proměnily v lukrativní golfovou destinaci. Sony Open in Hawaii se hraje ve Waialae Country Clubu na havajském ostrově Oahu. Titul obhajuje Australan Cameron Smith, 29. hráč světového žebříčku a druhý z loňského Masters, který na Turnaji šampionů obsadil dělenou 24. příčku. V případě obhajoby vybojuje i prize money ve výši 1 180 000 amerických dolarů.

Golf
Pokračuje golfové vysílání PGA Tour – WM Phoenix Open
03/02/2021 AT 20:48

Živé vysílání Sony Open in Hawaii odstartuje vzhledem k časovému posunu v nočních hodinách ze čtvrtka na pátek, přesně 15. ledna v 01:00 na programu Eurosport 2. Až do neděle nabídne Eurosport svým divákům denně až čtyři hodiny živého vysílání. Komentují Dominik Kárník, Michal Škorpil a Richard Vokůrka.

Úvodní turnaj PGA Tour Tournament of Champions vyhrál Harris English a představí se také na Sony Open in Hawaii. Mezi jeho soupeři bude i Joaquín Niemann, jeho vyzývatel z play-off Turnaje šampionů, dále mj. světová pětka Collin Morikawa, Webb Simpson, Ryan Palmer, Patrick Reed a slovenský reprezentant Rory Sabbatini.

Komentátor Dominik Kárník: „Turnaj je vždy zajímavou konfrontací zkušenosti a dravého mládí, ani letošní ročník pravděpodobně nebude výjimkou, na jedné straně stojí hráči jako Jim Furyk, Matt Kuchar, Sergio García, na straně druhé Joaquín Niemann, Collin Morikawa a Sungjae Im. Každopádně je to další havajský turnaj s volnější polynéskou atmosférou, užijme si ho společně“.