Před Eurosportem a jeho diváky je významný golfový rok. Partnerství s PGA Tour nabídne v průběhu roku až 43 týdnů živého golfového vysílání v České republice a na Slovensku. Golfové vysílání Eurosportu prohlubuje dlouhodobé partnerství Discovery a PGA Tour.
Na vysílání se těší i golfový komentátor Dominik Kárník: „Turnaj šampiónů na začátku roku je zárukou špičkového golfu. Na nádherném havajském hřišti Plantation Course v resortu Kapalua se potkají nejen zkušení mnohonásobní šampióni PGA Tour, ale představí se také dravé mládí a stoupající rodící se hvězdy. Letošní ročník i díky rekordně početné účasti slibuje luxusní čtyřkolový zážitek. Vzhledem k tomu, že Havaj patří mezi nejlepší golfové destinace a hřiště Plantation Course mezi nejzajímavější v kalendáři, je Turnaj šampiónů ideálním startem, jak začít na Eurosportu sledovat golf.“
Prvenství v Tournament of Champions obhajuje Američan Justin Thomas, který se stal vítězem turnaje po třech letech již podruhé. Přestože na posledních třech jamkách ztratil náskok dvou ran, rozhodl o svém triumfu v dramatickém rozstřelu, v němž byl úspěšnější než jeho krajané Patrick Reed a Xander Schauffele. Bývalí vítězové Dustin Johnson, Patrick Reed, Justin Thomas, Sergio Garcia a Xander Schauffele potvrdili, že budou startovat na Turnaji šampiónů, ve startovním poli plném předních golfových hvězd budou i Bryson DeChambeau, Collin Morikawa, Jon Rahm, Patrick Cantlay a Tyrrell Hatton.
Golf
Golfový Memorial Tournament legendy Jacka Nicklause
02/06/2021 AT 12:35
Vzhledem ke zdravotní situaci, která poznamenala rok 2020, jsou na Tournament of Champions pozváni nejen vítězové loňských turnajů PGA Tour, ale také dalších 17 hráčů, kteří startovali na Tour Championship v závěru loňského roku.
Havajské ostrovy se v posledních desetiletích proměnily v lukrativní golfovou destinaci, kde bylo založeno množství hřišť a kam se létá za golfem. Hřiště Plantation Course v resortu Kapalua na druhém největším havajském ostrově Maui bylo založeno v roce 1991, má délku 7596 yardů a par 73. Bylo vybudováno podle projektu věhlasné dvojice Bill Coore a Ben Crenshaw. Je to fascinující hřiště s nádhernými výhledy na oceán, zvlněné až kopcovité a plné záludných překážek.
Živé vysílání Sentry Tournament of Champions odstartuje vzhledem k časovému posunu v nočních hodinách ze čtvrtka na pátek, přesně 7. ledna ve 24:00 na programu Eurosport 2. Až do neděle nabídne Eurosport svým divákům denně čtyři hodiny živého vysílání, o víkendu již od 22:00. Celkem 16 hodin špičkového golfu, komentují Dominik Kárník a Alan Babický. A hned za týden opět od čtvrtka do neděle další turnaj Sony Open, znovu na Havaji. Diváci si tak zároveň s golfem užijí i úchvatnou přírodu Havajských ostrovů, jednoho z nejatraktivnějších koutů planety.
Golf
The Players Championship
09/03/2021 AT 14:41
Golf
Pokračuje golfové vysílání PGA Tour – WM Phoenix Open
03/02/2021 AT 20:48