Jednička
Bayern Mnichov
Pátý titul v řadě mluví sám za sebe. Na domácí půdě se Carlo Ancelotti zdatně popasoval s rolí Guardiolova nástupce. Krom spanilé jízdy za další Meisterschale se bude vzpomínat i na loučení Philippa Lahma a Xabiho Alonsa.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
RB Lipsko
Premiérová sezóna nováčka mohla jen těžko být lepší. Bundesliga objevila nové hvězdy Emila Forsberga a Nabyho Keitu. Timo Werner se stal nejlepším střelcem s německým pasem. Laťka je nasazena hodně vysoko.
Hoffenheim
Loni jsem prorokoval, že tým Juliana Nagelsmanna má před sebou světlé zítřky. Stalo se. Neskutečnou proměnou prošel tým, který loni málem sestoupil. Předkolo Ligy mistrů je sladkou odměnou, ale také závazkem do budoucnosti.
Dvojka
Borussia Dortmund
Hlavní rival Bayernu posledních let se spíše pral sám se sebou. Do poslední chvíle musela Borussia tvrdě bojovat o přímý postup do Ligy mistrů. Dortmund zbytečně poztrácel spoustu bodů, ale Pierre-Emerick Aubameyang alespoň získal kanón pro nejlepšího střelce soutěže.
Kolín nad Rýnem
Po letech se Kolínští vrací do pohárové Evropy. První účast v pohárech od roku 1992 zařídilo především duo Anthony Modeste a Timo Horn. Pozor, aby tříštění pozornosti nepřineslo v další sezóně sestupové starosti.
Freiburg
Druhý nováček jel taky hodně nad plán. Florian Niederlechner má za sebou životní sezónu a Nils Petersen mu kryl záda jako historicky nejlepší náhradník. Díky výborným výsledkům před vlastním publikem dokonce tým Christiana Streicha útočil na Evropskou ligu.
Werder Brémy
Tým, zralý na odpis, povstal z popela a po famózním jaru nebylo daleko do pohárů. Max Kruse opět obul střelecké kopačky. V zápasech žádného jiného týmu nepadlo tolik gólů. Werder sice nemá problémy se střílením branek, ale obrana byla nejděravější v celé lize.
Trojka
Hertha Berlín
Kdyby sezóna končila v prosinci, tak by si v Berlíně lebedili. Jarní klopýtání trošku devalvuje fakt, že Hertha druhý rok po sobě bude hrát Evropskou ligu.
Borussia Mönchengladbach
Po loňském zpackaném úvodu sezóny se Borussia nakonec prokousala až do Ligy mistrů. Letos jako kdyby chtěl Gladbach zvolit stejnou cestu. Sestup ale hrozil déle a ztrátu na poháry už se dohnat nepodařilo.
Eintracht Frankfurt
Dlouho se Frankfurt vyhříval v horních patrech tabulky a loňská baráž byla dalekou vzpomínkou. Pak ovšem přišel tvrdý návrat do reality. Za posledních 15 zápasů Eintracht vyhrál jen jednou. Jaro znehodnotilo vydařený podzim.
Augsburg
Každá sezóna znamenající záchranu je vlastně úspěch. Poctivou dřinou si Augsburg zajistil sedmý rok po sobě účast mezi elitou.
Čtyřka
Schalke
Společně s Leverkusenem asi největší zklamání ročníku 2016/2017. V Gelsenkirchenu budou po osmi letech bez pohárové Evropy. Venku se nedařilo a tým s mnoha novými tvářemi zaostal hluboko za možnostmi.
Hamburk
Loňské desáté místo bylo očividně náhodou. Hamburk letos utekl hrobníkovi z barážové lopaty až na poslední chvíli. Tým z přístavního města zažil zoufalý vstup do sezóny a zachránil se spíše omylem. Na severu Německa si už dost dlouho pohrávají s bundesligovou příslušností, tak aby se to brzy nevymstilo.
Mohuč
Mohuč zažila nejhorší sezónu od návratu do Bundesligy v roce 2009. Tým Martina Schmidta doplatil na účast v pohárové Evropě. Úzký kádr dokázal po zápase v Evropské lize vyhrát jen jednou.
Wolfsburg
Propad Vlků pokračuje. Od aféry ve Volkswagenu se Wolfsburg ještě nevzpamatoval. Nebýt Maria Goméze, tak mohla být situace ještě horší. V posledním kole si Vlci hloupě zkomplikovali život. Pokud se však Wolfsburg nejen z porážky v Hamburku poučí, baráž zvládne.
Pětka
Bayer Leverkusen
Tým zvyklý na Ligu mistrů naprosto propadl. Trenérská změna v podobě Tayfuna Korkuta jen podtrhla zoufalou sezónu, která byla pro Bayer nejhorší od roku 2003. S takovým kádrem se do posledního kola bát sestupu zavání diletantstvím.
Ingolstadt a Darmstadt
Sestupující těžko hodnotit jinak. Ke cti oběma týmům slouží, že se až do posledního dechu rvaly. Ingolstadt se v závěru ročníku vrátil do hry o záchranu, ale domácí prohra s Werderem zlomila týmu Maika Walpurgise definitivně vaz. Darmstadt bohužel křesal naději až příliš pozdě.
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52