Getty Images

V pátek los čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů. Soupeře se dozví i Slavia.

V pátek los čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů. Soupeře se dozví i Slavia.

The 09/03/2019 at 23:50Updated The 15/03/2019 at 12:23

V sídle UEFA ve městě Nyon na břehu Ženevského jezera se v pátek 15. března bude losovat čtvrtfinále a semifinále nejprestižnější světové fotbalové klubové soutěže – evropské Ligy mistrů. První program Eurosportu přinese losování ŽIVĚ od 12:00 s komentářem Radka Barkmana.

V osmifinále Champions League zažil evropský fotbal nejedno překvapení včetně pádu vítěze posledních tří ročníků Realu Madrid doma s Ajaxem. Ve hře dále zůstávají: FC Barcelona, Juventus, Manchester City, Porto, Liverpool, Manchester United, Tottenham a Ajax. Zatímco v osmifinále se nesměly utkat týmy ze stejných základních skupin a týmy ze stejných zemí, všechna podobná pravidla při losování čtvrtfinále už odpadají. Zároveň se bude losovat i pavouk pro semifinále.

Postavení čtvrtfinalistů v žebříčku UEFA:
2. FC Barcelona
5. Juventus
6. Manchester City
9. Porto
12. Liverpool
16. Manchester United
18. Tottenham Hotspur
22. Ajax

První zápasy čtvrtfinále se budou hrát 9. a 10. dubna, odvety o týden později. Finále se bude hrát 1. června na Estadio Wanda Metropolitano v Madridu.

Hned po losu LM přijde na řadu od 13:00 losování Evropské ligy, přenos vysílá též E1. Svého soupeře ve čtvrtfinále EL se dozví i Slavia.