V posledním kole ztratila Atlanta na domácím Mercedes-Benz Stadium body za remízu s Torontem 2:2. Svého soupeře ovšem jasně přehrála, poměr střel 22:5 zřetelně vypovídá o herní převaze United nad loňským vítězem MLS Cupu. Torontu pouze štěstěna v závěrečných minutách pomohla k remíze a jednomu bodu. Atlanta přes remízu s Torontem nadále vede nejen Východní konferenci, ale má nejvíce bodů i v rámci celé MLS. Oba newyorské kluby jsou ovšem pouze o bod zpět a Red Bulls navíc mají o zápas méně.
Oba góly Atlanty do sítě Toronta vstřelil Josef Martínez, jehož střelecká bilance je obdivuhodná. Před Torontem nastřílel dva góly Montrealu, třemi góly srazil D.C. United a jednou se trefil proti Seattlu, což znamená, že vsítil 8 gólů Atlanty za sebou. Především díky Martínezovi nastřílela letos Atlanta jako první klub 50 gólů. V tabulce střelců má Martínez již 26 gólů a neuvěřitelný náskok jedenácti tref na druhého Zlatana Ibrahimoviće. Rekord MLS v počtu gólů – 27 – drží trojice Bradley Wright-Phillips (2014), Chris Wondolowski (2012) a Roy Lassiter (1996). Každým zápasem tak může padnout nový prestižní rekord MLS, Martínez má navíc k dispozici ještě hodně zápasů k tomu, aby rekord výrazně vylepšil.
Columbus Crew ovšem nebude pro Atlantu snadným soustem. Tým z hlavního města Ohia vyhrál poslední tři zápasy, vyniká především výhra na hřišti NY Red Bulls. Columbus je ve Východní konferenci na 4. místě, jeho forma, zdá se, jde nahoru. Nejen Atlanta, ale také Columbus má skvělého koncového hráče. Americký reprezentant Gyasi Zardes, který přestoupil z LA Galaxy, nastřílel letos 14 gólů a pravděpodobně překoná vlastní maximum z roku 2014 (16 gólů).
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Atlanta s Columbusem již letos jeden duel sehrály, v Ohiu vyhrála Atlanta 2:0 brankami Martíneze a Villalby. Ve dvou loňských zápasech také dvakrát vyhrála Atlanta. Ve třech dosavadních duelech (Atlanta je loňským nováčkem MLS) vstřelil Columbus Atlantě v základní části pouze jediný gól. Jenže, v prvním kole play-off v tzv. Knockout Roundu, zaplatila Atlanta nováčkovskou daň a prohrála s Columbusem v penaltovém rozstřelu, když proměnila jediný pokutový kop. Columbus poté vyřadil NY City a prohrál až v konferenčním finále s Torontem.
Poslední tři zápasy Atlanty a Columbusu:
Columbus – Houston 1:0
Atlanta United – Toronto 2:2
NY Red Bulls – Columbus 2:3
Montreal – Atlanta 1:2
Columbus – Orlando 3:2
Atlanta – D.C. United 3:1
Vysílání 24. a 25. kola MLS:
15. srpna
E1 13:00 záznam LA Galaxy – Colorado Rapids (komentuje Michal Šíma)
18. srpna
E2 22:00 ŽIVĚ Seattle Sounders – LA Galaxy (komentuje Michal Šíma)
19. srpna
E2 22:00 ŽIVĚ Atlanta United – Columbus Crew (komentuje Petr Nejedlý)
21. srpna
E1 18:30 magazín MLS, sestřih kola
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52