Zlatan Ibrahimović před svým úvodním zápasem v MLS říkal: „Jsem hladový po fotbale.“ Jak takový hlad vypadá, ucítil městský rival LA FC. Ibrahimoviće v noci z neděle na pondělí čekal další soupeř a případným vítězstvím se loni nejslabší klub ligy mohl vyšvihnout dokonce před Sporting Kansas City do čela Západní konference. Ibrahimović stojí teprve na začátku americké cesty, všichni od něj po úchvatném startu očekávali další parádní představení. Vždyť byl po 19 minutách na hřišti již nejlepším letošním střelcem Galaxy, jediný v klubu, kdo vstřelil dva góly. Jenže tentokrát žádné góly z kopaček švédského kanonýra soupeře na kolena nesrazily. Ibrahimović proti Kansasu nastoupil v 62. minutě za Emmanuela Boatenga, pětkrát vystřelil, z toho třikrát mezi tyče, ovšem zkušeného gólmana Tima Meliu vážněji neohrozil.
Sporting udržel čisté konto a nadále vévodí Západní konferenci. Sporting sice odstartoval sezonu domácí porážkou s New York City, od té doby ovšem čtyřikrát vyhrál a vybojoval 13 bodů. Navíc přes start Ibrahimoviće Sporting vylepšuje statistiky proti Galaxy posledních let – už v sedmi zápasech v řadě proti Galaxy neodešli hráči Kansasu ze hřiště poraženi.
Eurosport nabídne v sobotu další zápas LA Galaxy, tentokrát na hřišti Chicaga Fire. Kdysi bývalo Chicago lepším týmem, dokonce nejlepším, vždyť v době, kdy za něj hrával Luboš Kubík, vyhrálo MLS Cup. Naopak předloni bylo Chicago nejslabším klubem ligy, vyhrálo pouze 7 zápasů a jediný venku. Loni začala jeho nová éra, přišly vydařené posily a Chicago skončilo třetí ve východní konferenci. Velkým přínosem je bývalý kapitán NY Red Bulls Dax McCarthy, ofenzívu posílil maďarský reprezentant Nemanja Nikolić, který se stal králem střelců loňského ročníku MLS, tým diriguje mistr světa Bastian Schweinsteiger.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Chicago nemělo letos dobrý start, na úvod dvakrát prohrálo s Kansasem a Minnesotou, první bod získalo až ve třetím zápase doma s Portlandem. Na první výhru Chicago dosáhlo až ve čtvrtém zápase sezóny doma s Columbusem a byla těžce vydřená, hosté kromě gólů vyhráli snad ve všech statistikách – střely 20:6 a rohy 11:4 pro Columbus, držení míče 64,5 % Columbus. Chicago za celých 90 minut jen jednou vystřelilo přímo mezi tyče a byl z toho Nikolićův rozhodující gól. Je zjevné, že srbský trenér Veljko Paunović má před sebou ještě hodně práce, aby dokázal i letos dostat Fire do play-off.
Dramatickou podívanou slibují i další duely 7. kola MLS. Eurosport vysílá tento týden čtyři zápasy: