MS se koná v Korejské republice od 20. května do 11. června. Zápasy se budou hrát ve městech Čchonan, Tedžon, Inčchon, Sogüpcho (na ostrově Čedžu), Čondžu a Suwon.Finále je na programu 11. června od 19:00 v Suwonu.
Evropu budou na MS reprezentovat fotbalové velmoci – Anglie, Itálie, Německo, Francie a Portugalsko (českou reprezentaci vyřadily v kvalifikaci porážky se Slovenskem a Rakouskem). Na MS se neprobojoval obhájce Srbsko, dokonce ani loňský finalista a vždy favorizovaná Brazílie, která neuspěla v jihoamerické kvalifikaci, odkud postoupily Argentina, Ekvádor, Uruguay a Venezuela.
Celkem 24 týmů je rozděleno do čtyř skupin (losování se zúčastnil Diego Maradona), do play-off mezi nejlepších 16 postoupí dva první týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší ze třetích míst.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
A – Anglie, Argentina, Korejská republika, Guinea
B – Německo, Venezuela, Mexiko, Vanuatu
C – Portugalsko, Kostarika, Zambie, Írán
D – Itálie, Uruguay, Jihoafrická republika, Japonsko
E – Francie, Honduras, Nový Zéland, Vietnam
F – Ekvádor, Senegal, USA, Saúdská Arábie
Nejčastěji se mistry světa stali mladí hráči Argentiny – 6x. Argentina vyhrála poprvé v roce 1979, kdy byl nejlepším hráčem turnaje vyhlášen Diego Maradona. Jen o jeden titul méně má Brazílie, dva vybojovalo Portugalsko. V roce 2009 získala titul Ghana jako první a zatím poslední africký tým.
Dva roky uběhly od senzačního vítězství Srbska na MS do 20 let 2015, v němž mladí Srbové pod vedením trenéra Veljka Paunoviče (současný kouč Chicaga Fire) triumfovali ve finále nad Brazílií. Cesta Srbska byla komplikovaná, ani jeden zápas v play-off nedokázalo vyhrát v základní hrací době, v prodloužení porazilo Maďarsko, na penalty USA, opět v prodloužení v semifinále Mali a ve finále favorizovanou Brazílii.
Česká republika se naposledy zúčastnila MS v roce 2009, kdy ve skupině remizovala s Brazílií a v osmifinále podlehla Maďarsku po penaltovém rozstřelu. Ještě úspěšnější byli čeští reprezentanti o dva roky dříve, kdy se probojovali až do finále, v němž prohráli s Argentinou 1:2, přestože po hodině hry vedli. Jeden z gólů Argentiny tehdy vstřelil i Sergio Agüero, nejlepší střelec celého turnaje a v současnosti hvězda Manchesteru City.
Eurosport bude z MS vysílat množství živých přenosů. Začínáme 20. května zápasem Německo vs Venezuela (6:45, E1) a vždy vypjatým duelem Anglie vs Argentina (9:15, E1).
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52