Oba newyorské kluby byly po prvních zápasech semifinále na pokraji vyřazení. Přesto oba bojovaly až do posledních sekund o postup. Slavnější NY Red Bulls dokonce vyhráli na BMO Fieldu v Torontu, tedy na hřišti suveréna základní části a jejího nového rekordmana v počtu bodů. A Red Bulls nejen vyhráli, dokázali dokonce vymazat ze hřiště ofenzivní sílu Toronta, vždyť domácí za celých devadesát minut pouze pětkrát vystřelili, čtyřikrát Giovinco a jednou Altidore. Navíc oba útočníci kanadského týmu neudrželi nervy, Altidore byl vyloučen (společně S Kljestanem), Giovinco dostal druhou žlutou, a oba budou Torontu chybět v prvním finále Východní konference. Ovšem… v průběhu sezony už Toronto dokázalo, že umí vyhrávat i bez obou ofenzivních opor. Columbus se letos střetl s Torontem třikrát, v dubnu vyhrál doma 2:1, v květnu doma prohrál 1:2 a poté v Torontu padl drtivě 0:5. Z osmi gólů Toronta proti Columbusu jen jediný vstřelil Altidore, jeho kolega v útoku Giovinco vyšel naprázdno. A ve vítězném duelu 5:0 oba svému týmu chyběli!
Stejně jako RB, také NY City chyběl jediný gól. Porážka 1:4 v Columbusu se zdála rozhodující, ale když si Jonathan Mensah v 53. minutě srazil do sítě střelu Andraže Struny a NY najednou vedl 2:0, postup Crew se doslova otřásal v základech. A to až do závěru zápasu, šancí měli newyorští fotbalisté za dvougólového vedení více, Morález, Harrison, Wallace (tyč). Nepochybně si hráči Columbusu představovali po jasném domácím vítězství cestu do finále jednodušší, vždyť Columbus prohrál poprvé od 6. srpna a po dvanácti úspěšných zápasech. David Villa vstřelil Columbusu dva góly, ale ani ve třetím roce svého zámořského působení nedotáhl City dále než do semifinále konference.
Portland je v šoku. V posledním kole základní části si vítězstvím nad vedoucím Vancouverem zajistili Timbers první místo v Západní konferenci, ale Houston je dokonale překvapil. Západní konference byla velmi vyrovnaná, čtvrtý Houston ztrácel v tabulce na nejlepší Portland pouze tři body a daly se očekávat vyrovnané bitvy, které snad měla rozhodnout větší zkušenost hráčů Portlandu, vždyť vyhrál MLS Cup před dvěma lety. Valeri a spol. se ovšem nevyhnuli chybám a Houston zvrátil nepříznivý stav 0:1 góly Remicka a Manotase, jehož rána z dálky překvapila Attinellu. Snad maličko škoda pro diváky, velká derby Západu mezi Seattlem a Portlandem ve finále konference, to by byly hodně vyhecované duely. Houston vyhrál MLS Cup v letech 2006 a 2007, v cestě do třetího finále v historii mu stojí už pouze Sounders.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Také postup mezi Seattlem a Vancouverem byl nejistý až do závěrečných minut odvetného duelu. Domácím stále chybí střelec a nejlepší rookie loňského roku Jordan Morris, tentokrát ho zastoupil Clint Dempsey. 34letá legenda amerického fotbalu, která má na kontě více než sto startů za reprezentaci, rozhodla o postupu dvěma góly, ten druhý padl až v 88. minutě. Obhájce trofeje opět po roce postupuje do finále konference. Oba finalisté se letos střetli dvakrát, v Houstonu i Seattlu zvítězil domácí tým o jediný gól.