LA Galaxy má za sebou tři zápasy, vítězný proti Portlandu, porážku na hřišti NY City a bezgólovou remízu ve Vancouveru. Ovšem jejich soupeř vlétl do nové sezony až nečekaně úspěšně. Na úvod dva zápasy na hřištích soupeřů, dvě výhry, šest bodů. Hned v prvním kole vítězství na stadionu finalisty MLS Cupu Seattlu. Sounders bojovali, přestříleli svého soupeře 20:5, ale ani jedna z jejich koncovek se gólově neujala, a tak rozhodla parádní akce nového klubu MLS již v 11. minutě, zkušený mexický reprezentant Carlos Veja poslal krásnou přihrávkou do šance 20letého uruguayského střelce Diega Rossiho, jednoho z hráčů mimo platový strop LA FC, a ten nezaváhal. A o týden později se děly věci… Domácí Real Salt Lake vedl od 20. minuty, poté ovšem znovu řádila dvojice LA FC Veja – Rossi, nastřílela tři góly, další dva přidali Blessing a Feilhaber a tým z Los Angeles zvítězil 5:1!
Je zjevné, že kouč Bob Bradley, který v minulosti vedl i reprezentaci USA, namíchal ze všech příchozích hráčů nečekaně kvalitní koktejl a zdá se, že by LA FC mohl hrát stejně atraktivní roli, jakou v loňské sezoně hrál tehdejší nováček Atlanta.
Nová hvězda LA Galaxy Zlatan Ibrahimović již je v Los Angeles, má před sebou první trénink a jeho start v sobotním derby je pravděpodobný. Švédský kanonýr dává najevo, že je hladový po fotbale, lze očekávat, že si derby nenechá ujít:
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
„Bude to derby, FC je nový klub MLS, zrodí se nová rivalita, jen jeden tým může být lepší, o tom se rozhodne na hřišti.“
Dramatickou podívanou slibují i další duely 3. kola MLS. Eurosport vysílá tento víkend tři zápasy: