Východní konference: D.C. United – NY City
D.C. United jsou poslední krok před postupem do play-off, čemuž začátkem léta asi málokdo věřil. Nedělním soupeřem týmu Wayna Rooneyho bude New York City. První letošní vzájemný duel hraný v New Yorku byl zvláštní. Hosté byli doslova pod palbou, domácí přestříleli svého soupeře z hlavního města 31:2 (!), přesto vyrovnával na končených 1:1 David Villa až několik minut před koncem. D.C. United postupně ze dna tabulky postoupil na šestou postupovou příčku a šance na play-off je více než reálná. Stačí porazit NY City, což je ovšem tým ze třetího místa Východní konference, který si chce udržet domácí postavení pro úvodní kolo play-off. V případě neúspěchu má D.C. United za týden šanci na reparát, na závěr letí do Chicaga.
Minulý týden to byl opět Wayne Rooney, kdo rozhodl proti obhájci MLS Cupu Torontu o třech důležitých bodech pro D.C. United. Na jeho dalekonosnou ránu z přímého kopu neměl brankář Toronta Bono nárok. Ale D.C. United, to není pouze tahoun Wayne Rooney. Skvěle se rozehrál Argentinec Luciano Acosta, který je druhým nejlepším asistentem ligy (lepší je pouze Bořek Dočkal), zmatky v obranách soupeřů dokáže zařídit křídlo z Argentiny Yamil Asad, jistotou vzadu jsou stoper Steve Birnbaum i brankář Bill Hamid.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Poslední tři zápasy D.C. United a NY City v MLS:
D.C. United – Toronto 1:0
D.C. United – Dallas 1:0
D.C. United – Chicago 2:1
Minnesota – NY City 2:1
NY City – Chicago 2:0
Montreal – NY City 1:1
Západní konference: FC Dallas – Sporting Kansas City
Dallas nadále vede Západní konferenci, má 57 bodů, jenže Sporting Kansas City a LA FC mají o jediný bod méně a nadále sní o prvenství na Západě. Navíc i čtvrtý Seattle se čtyřbodovou ztrátou může ještě teoreticky vylétnout za vítězstvím v Západní konferenci. Druhý nedělní živý přenos Eurosportu 2 nabídne atraktivní duel mezi dvěma nejlepšími týmy Západu, výhodu domácího prostředí bude mít Dallas.
Dallas se opět vrátil do bojů o vítězství v Západní konferenci. Loni nebyl rok Dallasu, tým z Texasu dokonce nepostoupil do play-off, ovšem v předcházejících dvou letech byl na Západě nejlepší ze všech. Jenže v play-off dvakrát nestačil na kluby ze západního pobřeží – Seattle a Portland. Nedělní duel by mohl být pro Dallas rozhodující, v posledním kole hraje na hřišti slabého Colorada, zatímco jeho dva hlavní soupeři Sporting a LA FC hrají proti sobě.
Poslední tři zápasy Dallasu a Sportingu v MLS:
Vancouver – Sporting 1:4
D.C. United – Dallas 1:0
Sporting – LA Galaxy 1:1
Dallas – Orlando 2:0
Sporting – Real 1:1
Portland – Dallas 0:0
Vysílání 33. kola MLS:
21. října
E2 21:15 ŽIVĚ D.C. United – NY City (komentuje Michal Šíma)
E2 23:15 ŽIVĚ Dallas – Sporting Kansas City (komentují Petr Nejedlý a Jiří Svatoš)
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52