MLS je vyrovnaná, o čemž svědčí i skutečnost, že letos nehraje ani na Východě ani na Západě konferenční finále žádný tým, který ho hrál v loňském roce – Atlanta a Sporting Kansas City vypadly již v Knockout roundu, NY Red Bulls v semifinále konference s Torontem a Portland také v semifinále s Houstonem.
Kdo vyhraje finále Východní konference? New York Red Bulls, kteří vybojovali rekordních 71 bodů v základní části (překonali loňský rekord Toronta o dva body), nebo Atlanta United, která měla na druhém místě 69 bodů a o sedm bodů více než vítěz Západní konference Sporting Kansas City? Atlanta United minulý rok svou nováčkovskou pozici zvládla mnohem lépe, než se očekávalo, letos už s Atlantou jako s jedním z favoritů počítal každý. Až v tzv. Decision Day, tedy poslední den základní části, ztratila Supporters´Shield a možnost hrát odvetné finále Východu doma. Soupeř ve finále konference nemohl být pro Atlantu těžší. Za dva roky se oba týmy v MLS postavily proti sobě čtyřikrát a Atlanta ani jednou nevyhrála. Třikrát zvítězili Red Bulls, jeden zápas skončil nerozhodně. Proti obraně RB se ani jednou neprosadila hvězda ofenzívy Atlanty venezuelský reprezentant Josef Martínez, který překonal rekord v počtu vstřelených gólů v základní části – 31. Naopak do sítě Atlanty se třikrát trefil rakouský středopolař Daniel Royer.
Komentátor Petr Nejedlý favorizuje NY Red Bulls:
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
„Především bych poznamenal, že MLS je strašně vyrovnaná. Kdokoli může zdolat kohokoli, stačí se podívat na výsledky závěrečného kola základní části a Knockout roundu. Pro NY Red Bulls hovoří mj. nejlepší obrana, inkasovali pouze 33 gólů v základní části, vyhráli nejvíce zápasů. 71 bodů je nový rekord, tým, který vyhraje Supporters´Shield takovým způsobem, nelze nefavorizovat. Dokázali vyhrát v Atlantě, Torontu, rozdrtit New York City, zabrzdit Rooneyho rozjetý D.C. United atd. Nejpevnější a nejsoudržnější tým, těžko ho srazit na kolena. A když se rozstřílí jako proti zkušenému Columbusu v semifinále konference, nepochybně to dodá i hodně sebedůvěry. Navíc pro Red Bulls hovoří i historie – Atlanta je nikdy nedokázala porazit, letos dokonce dvakrát prohrála o dva góly. A finále by poté RB hráli doma, to je obrovská šance, byl by hřích ji nevyužít.“
Eurosport vysílá obě finále konferencí:
25. listopadu
E1 23:15 ŽIVĚ Atlanta United vs New York Red Bulls (komentuje Petr Nejedlý)
26. listopadu
E1 01:45 ŽIVĚ Portland Timbers vs Sporting Kansas City (komentuje Radek Barkman)
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52