Eurosport

MLS play-off: Atlanta zlomila prokletí jménem NY Red Bulls

MLS play-off: Atlanta zlomila prokletí jménem NY Red Bulls

The 26/11/2018 at 15:13Updated The 26/11/2018 at 15:39

Eurosport vysílá v noci ze čtvrtka na pátek odvetné zápasy finále Východní i Západní konference MLS. Nejprve New York Red Bulls vs Atlanta United, poté Sporting Kansas City vs Portland Timbers.

Pouze tři góly padly v obou finále konferencí a všechny do sítě NY RB. Atlanta dala v domácím finále pádnou odpověď na otázku „kdo vyhraje Východní konferenci?“. New York Red Bulls, kteří vybojovali rekordních 71 bodů v základní části a překonali loňský rekord Toronta o dva body, inkasovali dokonce třikrát. A především – celých 90 minut tahali za kratší konec, Atlanta byla pánem na hřišti. Bezchybná defenzivní trojice Larentowicz, Parkhurst a González Pírez, křídlo Escobar, nejlepší hráč na hřišti, který vnášel nekončící zmatek do obranných řad soupeře. Neúnavní středopolaři Remedi, Nagbe a Gressel ovládli hřiště a ofenzivní hráči Almiron, Martínez i střídající Villalba znamenali nebezpečí v jakémkoli okamžiku zápasu. Red Bulls nenašli žádnou odpověď na ofenzivní snahy Atlanty, Wright-Phillips jedinkrát udeřil, ale rozhodčí Stott gól pro ofsajd Muyla neuznal. Pro Atlantu je vysoké vítězství o to cennější, že v případě postupu bude hrát o MLS Cup doma.

Za dva roky sehrály oba týmy v MLS čtyři zápasy a Atlanta ani jednou nevyhrála. Třikrát zvítězili Red Bulls, jeden zápas skončil nerozhodně. Proti obraně RB se navíc ani jednou neprosadila hvězda ofenzívy Atlanty venezuelský reprezentant Josef Martínez, který překonal rekord v počtu vstřelených gólů v základní části – 31. Nic z toho již neplatí, v tom nejdůležitějším duelu poprvé triumfovala Atlanta a Martínez přispěl prvním gólem. Naopak naprosto zklamal rakouský středopolař NY RB Daniel Royer, který se v předcházejících zápasech trefil do sítě Atlanty třikrát. Martínez navíc překonal další rekord MLS – v součtu gólů v základní části a play-off je na čísle 34, nastřílel tak o jeden více než Roy Lassiter v roce 1996.

Ve finále Západní konference gól nepadl, Sporting uhájil v Portlandu bezbrankovou remízu stejně jako v červnu v základní části. V odvetě ovšem již posílí Sporting Diego Rubio, který má za sebou trest za žluté karty (v srpnovém duelu v Kansasu dvěma góly pomohl k vítězství nad Portlandem 3:0). Oba kluby už MLS Cup vyhrály – Portland v roce 2015 a Kansas City o dva roky dříve.

Eurosport vysílá obě odvetná finále konferencí:

30. listopadu

E1 01:45 ŽIVĚ New York Red Bulls vs Atlanta United (komentuje Radek Barkman)

E1 03:45 ŽIVĚ Sporting Kansas City vs Portland Timbers (komentuje Petr Nejedlý)