New York City je na druhém místě Východní konference o jediný bod za vedoucí Atlantou (navíc má o zápas méně). Je zřejmé, že newyorský tým nepoložil ani nedávný odchod trenéra Vieiry, ani problémy se zraněními, vždyť v minulém kole nehráli dva nejlepší střelci David Villa a Ismael Tajouri-Shradi, navíc chyběl i Yangel Herrera. Vieira se vrátil do Evropy, jeho místo zaujal Doménec Torrent, dlouholetý spolupracovník Pepa Guardioly v Barceloně, Bayernu i Manchesteru City. Torrent vyhrál společně s Guardiolou během 11 let přes dvě desítky trofejí včetně dvou Lig mistrů. Vstup nemohl mít Torrent na lavičce City lepší, hned v prvním zápase jeho tým porazil loňského suveréna a vítěze MLS Cupu Toronto. Poté sice ztratil všechny body v Chicagu, ale následovala série čtyř výher, cenný byl především úspěch v derby proti Red Bulls.
Naopak Seattle dokázal na domácím hřišti vyhrát pouze tři zápasy z devíti, venku uspěl též třikrát a výsledkem je zatím desáté místo v Západní konferenci. Nelichotivou bilanci pro finalistu posledních dvou ročníků MLS doplňuje devět porážek. Bilance posledních tří zápasů ovšem naznačuje obrat k lepšímu.
Seattle v posledním zápase uspěl na hřišti San José Earthquakes 1:0 díky gólu peruánské posily Raúla Ruidíaze (přišel do klubu v červnu), který se zařadil mezi hráče mimo platový strop vedle Clinta Dempseyho a Nicoláse Lodeira. Ruidíaz byl členem peruánské reprezentace na MS v Rusku a jeho nejslavnějším gólem je nepochybně ten, kterým Peru porazilo Brazílii na Copa América Centenario v roce 2016. Seattlu nadále chybí střelec Jordan Morris, kterého vážně zraněné koleno letos ještě nepustilo do hry a Ruidíaz by mohl být důležitou ofenzívní posilou. O problémech v útoku svědčí fakt, že Seattle jako jediný klub ligy nastřílel méně než dvacet branek. Nejlepším střelcem Seattlu je autor pěti gólů Will Bruin, o jeden méně nastřílel Nicolás Lodeiro.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Atmosféra na pobřeží Pacifiku bývá vždy přitažlivá. Seattle se roky chlubíval nejvyšší návštěvností mezi kluby MLS, až v loňském roce chodilo nejvíce diváků na nováčka Atlantu United – průměrně 48 200 diváků, v Seattle to bylo 43,666.
Poslední 3 zápasy Seattlu a NY City:
Orlando – NY City 0:2
San José – Seattle 0:1
Seattle – Vancouver 2:0
Atlanta – Seattle 1:1
NY City – Columbus 2:0
NY City – Montreal 3:0
Takto vypadá vysílání 22. kola MLS:

29. července:
E1 23:00 ŽIVĚ Seattle Sounders vs New York City (komentuje Tomáš Petr)
30. července:
E1 10:00 záznam LA Galaxy vs Orlando City (komentuje Michal Šíma)
31. července:
E1 18:00 Magazín MLS (sestřih zápasů)
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52