Atlanta v loňském roce překvapila asi každého. Ve své nováčkovské sezoně skončila ve Východní konferenci čtvrtá, a nejen postoupila do play-off (v Knockout Roundu zaplatila nováčkovskou daň), ale byla ve většině zápasů díky atraktivní kombinační hře potěšením pro fotbalové fanoušky. Navíc měla nejvyšší průměrnou ligovou návštěvnost 49 497 diváků na domácí zápasy, v několika duelech dokonce Atlantu na novém stadionu podpořilo více než 70 tisíc fanoušků.
V letošním roce jdou výkony i výsledky Atlanty dále nahoru, Atlanta vede Východní konferenci před oběma newyorskými kluby. Ve hře Atlanty je nadále viditelná jihoamerická útočná stopa, vždyť nejlepší ofenzivní hráči Atlanty jsou z Jižní Ameriky – především paraguayský reprezentant Miguel Almirón a venezuelský střelec Josef Martínez. První jmenovaný je s míčem u nohy vždy kreativním tvůrcem hry Atlanty, druhý bezkonkurenčním střelcem, vždyť má na kontě již 24 gólů, o devět více než druhý nejlepší kanonýr Zlatan Ibrahimović. 25letý venezuelský reprezentant dal polovinu všech gólů Atlanty a vstřelil v All-Star Game gól i do sítě Juventusu. Atlanta je postrachem soupeřových obran – žádný jiný tým nevyhrál 14 zápasů, žádný jiný nenastřílel tolik gólů (48). Do ofenzívy Atlanty dobře zapadla i letošní argentinská posila – teprve 19letý Ezequiel Barco, který byl nominován i do All-Star Game. Atlantě bude proti Torontu dále chybět zraněný americký reprezentant Darlington Nagbe.
Toronto loni prolétlo severoamerickou ligou. V základní části vybojovalo rekordní počet bodů a v MLS Cupu nedalo po roce Seattlu sebemenší šanci na obhajobu. Jenže, kdeže ty loňské sněhy jsou, říká se, Toronto je ve Východní konferenci předposlední a má méně než polovinu bodů Atlanty – 22:47.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Tým Grega Vanneyho se v úvodu sezony soustředil na bitvy v Lize mistrů Concacaf, překonal i známé mexické kluby Tigres a Américu, až poslední mexická překážka Guadalajara ve finále byla nad síly kanadského mistra, rozhodl ale až závěrečný penaltový rozstřel. Po mezinárodních bojích se očekával vzestup Toronta, ten ale stále nepřichází, přesto není kanadský klub daleko od příček zajišťujících postup do play-off. Do hry se vrátil uzdravený Jozy Altidore, jehož góly a síla v ofenzívě chyběly. Nejlepším střelcem Toronta je Jonathan Osorio s osmi góly. Jak zlé to je a bude letos sTorontem, napoví i zápas v Atlantě. Oba loňské duely Atlanty a Toronta skočily nerozhodně 2:2.
Poslední tři zápasy Atlanty a Toronta:
Toronto – Chicago 3:0
Montreal – Atlanta 1:2
Chicago – Toronto 1:2
Atlanta – DC United 3:1
Atlanta – Seattle 1:1
Orlando – Toronto 2:1
Vysílání 23. kola MLS:
4. srpna
E2 22:00 ŽIVĚ Atlanta United – Toronto FC (komentuje Petr Nejedlý)
6. srpna
E1 00:15 ŽIVĚ NY Red Bulls – Los Angeles FC (komentuje Tomáš Petr)
7. srpna
E2 16:45 magazín MLS, sestřih kola
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52