Seattle nevstoupil do letošního ročníku MLS pravou nohou, hned v prvním kole prohrál v Houstonu 1:2, jediný jeho gól vstřelil Clint Dempsey, který se vrátil na trávník po problémech se srdečním tepem v závěru loňské sezony. Ve druhém kole to dlouho vypadalo na další porážku, Sounders prohrávali v úvodu druhého poločasu v Montrealu o dva góly, nakonec ale v závěrečné desetiminutovce dokázali srovnat na konečných 2:2.
V obou zápasech nastoupili Sounders se svou ofenzivní dvojicí Morris – Lodeiro, ani jeden z útočníků se ale kromě pokutového kopu nedokázal prosadit, přestože v obou zápasech měli Sounders výrazně vyšší procento držení míče. Byla to právě dvojice Morris – Lodeiro, kdo ve druhé polovině loňské sezony táhl Sounders za triumfem.
NY Red Bulls mají naopak po dvou kolech plný počet šest bodů. Nerodily se vůbec snadno, v úvodním kole nováček soutěže Atlanta United dlouho Red Bulls přehrávala, nakonec se díky šťastným dvěma gólům v závěru podařilo hostům zápas otočit a vyhrát 2:1. Ve druhém kole stačil na tříbodový zisk RB proti slabě hrajícímu Coloradu jediný vlastní gól. Ani v jednom zápase se střelecky neprosadil nejlepší střelec loňského ročníku Bradley Wright-Phillips. Zdá se, že se Red Bulls ještě nevyrovnali s odchodem svého kapitána Daxe McCartyho do Chicaga.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
V týmu USA, který nominoval trenér Bruce Arena na kvalifikační zápasy MS proti Hondurasu a Panamě, jsou dva ofenzívní hráči Sounders Dempsey a Morris. Naopak z týmu NY Red Bulls nebyl nominován ani jeden hráč.
Seattle Sounders se chlubí nejvyšší návštěvností MLS s průměrem 42 636 diváků (pokles proti předcházejícímu roku!), což je více než průměrná návštěvnost Ligy mistrů a slavných evropských klubů jako Chelsea, Juventus a AC Milán). Atmosféra na CenturyLink Fieldu v Seattlu je úžasná, i ta bude stát proti fotbalistům NY Red Bulls.
Takto vypadá vysílání 3. kola:
20. března:
00:15 E2 Seattle Sounders – New York Red Bulls (komentuje Petr Nejedlý)
22:15 E1 MLS Highlights
Eurosport bude vysílat zápasy MLS na evropském kontinentě minimálně ještě v roce 2018. Nejen všechny zápasy ligové sezóny, navíc MLS play-off, MLS Cup a All-Star Game.
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52