Toronto FC ve 22. kole předvedlo jeden z nejlepších výkonů poslední doby a smetlo NY City čtyřgólovým přídělem. O týden později přišlo vystřízlivění, přes jednoznačnou střeleckou i herní převahu nedokázalo Toronto uspět na hřišti posledního D.C. United. Kanadský tým je i nadále v čele nejen východní konference, ale i celé MLS, přestože Chicago Fire je blízko, má o tři body a zápas méně. Toronto už opět nastupuje s trojicí tří opor – Jozy Altidore, Michael Bradley a Justin Morrow, kteří úspěšně reprezentovali USA na Zlatém poháru CONCACAF, jsou zpět. Italský útočník Sebastian Giovinco byl hvězdou proti NY City a je jedním z nejofenzivnějších hráčů ligy, má na kontě nejvíce střel – 94, ve střelecké tabulce má ale pět gólů ztrátu na nejlepšího Nemanju Nikoliće z Chicaga. Skvěle zapadl do sestavy Toronta odchovanec Barcelony Victor Vazquez. Toronto, které nepochybně ještě zapomíná na hořkou domácí porážku v MLS Cupu 2016, prohrálo nejméně zápasů, pouze třikrát odešlo ze hřiště poraženo, lídr Západu Sporting Kansas City prohrál čtyřikrát.
Posledních pět zápasů Toronta:
Orlando City – Toronto FC 1:3
NY City – Toronto FC 2:2
Toronto FC – Colorado Rapids 1:1
Toronto FC – NY City 4:0
D.C. United – Toronto FC 1:1
Portland Timbers vyhráli MLS Cup 2015, v loňském roce se ale do play-off neprobojovali, skončili v základní části na sedmém místě. A sedmí byli v tabulce i letos ještě po 22. kole, ovšem poslední vítězství nad LA Galaxy je posunulo o dvě příčky nahoru. Nejlepšími střelci Portlandu jsou Diego Valeri se 12 góly a Fanendo Adi, který nastřílel o dva méně. Timbers bude zřejmě ještě nějakou dobu trvat, než najdou náhradu za dvojici zkušených centrálních obránců, kteří pomohli v roce 2015 vyhrát MLS Cup. Nat Borchers ukončil loni kariéru, Liam Ridgewell má časté absence. Velkou oporou je středopolař Darlington Nagbe, rodák z Libérie je již stálým členem americké reprezentace a také on vyhrál nedávno v dresu USA Zlatý pohár CONCACAF.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Posledních pět zápasů Portlandu:
Portland Timbers – Chicago Fire 2:2
Portland Timbers – Real Salt Lake 1:4
Vancouver Whitecaps – Portland Timbers 1:2
Houston Dynamo – Portland Timbers 2:2
Portland Timbers – LA Galaxy 3:1
Takto vypadá vysílání 24. kola MLS:

12. srpna:
22:00 E2, Seattle Sounders – Sporting Kansas City (komentuje Tomáš Petr)
13. srpna
00:00 E2, Toronto FC – Portland Timbers (komentuje Michal Řežábek)
14. srpna:
22:00 E1, MLS Highlights
Eurosport bude vysílat zápasy MLS na evropském kontinentě minimálně ještě v roce 2018. Nejen zápasy základní části, navíc MLS play-off, MLS Cup a All-Star Game.
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52