Zápasy dvou newyorských klubů nemají dlouhou tradici, protože New York City hraje MLS až od roku 2015. Ovšem poslední ligový zápas obou newyorských klubů je černou můrou pro City, kteří utrpěli nejtěžší porážku v sezoně 0:4. Ten den jako by vše hrálo pro Red Bulls, již ve druhé minutě dorazil Kaku střelu Bradleyho Wright-Phillipse, ve čtvrté minutě si srazil Alexander Callens míč do vlastní sítě a bylo to 0:2. Ještě do poločasu se trefil Bradley Wright-Phillips celkově jedenáctým gólem proti městskému rivalovi a v poslední čtvrthodině dokonal zkázu City čtvrtým gólem střídající Derrick Etienne. A dalších 4:0 pro Red Bulls přišlo v červnu v US Open Cupu, bylo to již počtvrté, co ve vzájemných duelech City inkasovalo nejméně čtyřikrát. V krátké historii Hudson River Derby ale bylo pro City i hůře. V květnu 2015 dokonce ve čtvrtém vzájemném ligovém duelu prohráli fotbalisté City v domácím stánku Yankee Stadium děsivě 0:7!
Oba soupeři si ve Východní konferenci vedou výborně, Red Bulls jsou druzí za vedoucí Atlantou a City na třetím místě o jediný bod za městským rivalem. Na domácí půdě mají RB bilanci 6-1-1, City venku 2-3-4. V derby ovšem doma – venku nehrává takovou roli a rozhodně nelze považovat City za jasného favorita duelu.
Trenér City Vieira nedávno odstoupil a vrátil se do Evropy, jeho místo zaujal Doménec Torrent, dlouholetý spolupracovník Pepa Guardioly v Barceloně, Bayernu i Manchesteru City. Torrent vyhrál společně s Guardiolou během 11 let přes dvě desítky trofejí včetně dvou Lig mistrů. Vstup nemohl mít Torrent na lavičce City lepší, hned v prvním zápase jeho tým porazil loňského suveréna a vítěze MLS Cupu Toronto. Mimochodem, podobně jako Toronto se NY Red Bulls v březnu a dubnu soustředili na závěrečná kola Ligy mistrů Concacaf. Ve čtvrtfinále vyřadili mexickou Tijuanu jednoznačně 2:0 a 3:1 a až v semifinále nestačili na pozdějšího vítěze Guadalajaru, o postupu mexického týmu rozhodl jediný gól (0:1, 0:0).
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Celkově se oba soupeři střetli v MLS už 10x, 6x zvítězili Red Bulls a 3x City. V letošním ročníku se oba soupeři utkají ještě 22. srpna. Nejlepšími střelci obou týmů jsou Bradley Wright-Phillips, který již nastřílel soupeřům letos 11 gólů, a David Villa společně s Libyjcem s rakouským občanstvím Ismaelem Tajourim, kteří skórovali za City osmkrát.