V prvních čtyřech zápasech roku 2017 Werder nezískal ani bod. Po 20. kole byl tým Alexandera Nouriho až na barážové pozici. V Brémách panovala nervozita a strach ze sestupu. Pak však přišla výhra v Mohuči a Werder rozjel spanilou jarní jízdu. Tu nezastavil v sobotu ani na domácím hřišti o záchranu usilující Ingolstadt. Předposlední tým tabulky se díky třem vítězstvím během jednoho týdne na začátku dubna vrátil zpět do boje o záchranu. Následovala ale porážka 0:3 ve Wolfsburgu, která Die Schanzer zase vrátila zpět na zem. Tým Maika Walpurgise se ale z prohry oklepal a proti Werderu se ujal vedení po půl hodině hry, když se prosadil sváteční střelec Dario Lezcano.
Jenže domácí náskok do pauzy neudrželi. V nastaveném čase proměnil pokutový kop Max Kruse, který tak v Bundeslize zůstává z penaltového puntíku stoprocentně úspěšný. 11 Kruseho penalt přineslo 11 gólů. Penaltu ve druhé půli kopali i domácí a zásluhou Pascala Grosse se dostali opět do vedení. Chybělo 10 minut do konce a Ingolstadt sahal po veledůležitých třech bodech. Jenže pak rozjel galapředstavení Max Kruse, který dirigoval obrat Brém. V závěru zápasu vstřelil hned 3 branky a stal se tak po 31 letech prvním hráčem Werderu, který zaznamenal 4 góly v jednom bundesligovém zápase. V únoru 1986 se stejný kousek povedl Franku Neubarthovi proti Fortuně Düsseldorf při výhře 7:3. Werder o víkendu bodoval podesáté v řadě a je v posledních deseti kolech nejúspěšnějším celkem celé Bundesligy. Brémy tak stále raketově letí tabulkou vzhůru vstříc Evropské lize. Hrozba sestupu byla zažehnána a rozjetý celek ze severu Německa najednou pomýšlí na návrat do pohárové Evropy. Naposledy přitom Werder hrál základní skupinu Ligy mistrů v roce 2010. Los sice Brémám příliš nepřeje (Werder čekají zápasy s Herthou, v Kolíně nad Rýnem, s Hoffenheimem a v Dortmundu.), ale v současné euforii jsou schopné porazit opravdu kohokoliv.
Symbolem vzestupu Werderu v druhé části sezony je Max Kruse. Devětadvacetiletý útočník vstřelil na jaře 11 gólů a na další 4 nahrál. Takovou bilancí se nikdo jiný v Bundeslize nemůže pochlubit. Přitom letošní ročník byl pro Kruseho v úvodu doslova zakletý. Nejprve si poranil postranní kolenní vazy a musel na operaci. Poprvé se tak na trávníku objevil až v závěru listopadu. Pak ho trápil zraněný kotník a následně ho limitovalo svalové zranění. Aby toho nebylo málo, tak v lednu ještě Kruse na cestě do Hamburku ztratil kontrolu nad svým vozem a havaroval. Už se zdálo, že odchovanec Brém je zralý na odpis, ale milovník pokeru se dokázal vzepřít osudu. Mimochodem, když je řeč o pokeru, tak Kruse má na kontě účast na finálovém stole World Series of Poker. Pro neznalé doplňme, že WSOP je vlastně takové mistrovství světa v pokeru.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Max Kruse sice nakoukl do dospělého fotbalu ve Werderu, ale šanci dostal až v St. Pauli, kde strávil tři roky. Pak následovalo roční angažmá ve Freiburgu a poté přestup do Mönchengladbachu. Po dvou sezónách se občasný německý reprezentant znovu stěhoval, tentokrát za 12 milionů eur do Wolfsburgu. Po roce trápení byl vykoupen za poloviční částku Werderem. Do Brém se tak Kruse vrátil po sedmi letech, během kterých prošel čtyřmi různými týmy. Pokud však bude útočník s číslem 10 na zádech pokračovat v současných výkonech, tak ho asi brzy čeká další stěhování.
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52