Eurosport

Dotáhne Wayne Rooney D.C. United do play-off?

Dotáhne Wayne Rooney D.C. United do play-off?

The 11/10/2018 at 10:08Updated The 11/10/2018 at 10:10

Poprvé se Wayne Rooney objevil v barvách washingtonského klubu 14. července proti Vancouveru, kdy zároveň D.C. United poprvé nastoupil na nově otevřeném stadionu Audi Field. Rooney tehdy přes oficiální web klubu fanouškům vzkázal, že stejně jako ve všech týmech, ve kterých působil v minulých letech, je připraven dát do služeb pro D.C. United sto procent svého fotbalového umění.

A svůj slib plní! Vzpomeňme na scénu z duelu s Orlandem, stav 2:2, běží 96. minuta, domácí United jsou nastěhováni před branku soupeře včetně brankáře Ousteda. Jeden z obránců Orlanda před brankovou čarou ale vykopává míč daleko až k půlící čáře, kde se za ním řítí zkušený středopolař Orlanda Will Johnson a s ním Wayne Rooney, který čekal před pokutovým územím soupeře na případný odražený míč a byl posledním hráčem United. Tři hráči Orlanda postupovali na prázdnou branku domácích, jen Wayne Rooney mohl gólu a porážce zabránit. A právě v okamžiku, kdy Johnson doběhl míč a chystal se přihrát na dva volné spoluhráče nebo poslat míč do prázdné branky, vlétl mu pod nohy Rooney, vybojoval míč a okamžitě s ním rychle postupoval po křídle dopředu k brance Orlanda. A poslal přesný centr do pokutového území na Acostu, který hlavou rozhodl na 3:2. Úžasný gól, přesněji, úžasná bojovnost a fotbalové umění Wayna Rooneyho, na němž je vidět, že rozhodně nepřijel do D.C. United trávit pohodlný fotbalový důchod. A navíc nastřílel již devět gólů.

V D.C. United nečekal Rooneyho jednoduchý úkol. Jeho nový klub byl poslední ve Východní konferenci, je ovšem pravdou, že měl méně zápasů než jeho soupeři, a navíc většinu odehrál právě na hřištích soupeřů. Nyní je tým z hlavního města sedmý, tedy stále na nepostupové příčce, ovšem na šestý Montreal ztrácí pouze dva body. Co je v postupové tajence podstatné – má o dva zápasy méně, šance na postup je tak reálná. D.C. United má před sebou čtyři zápasy, tři z nich za sebou doma – po Dallasu s Torontem a New York City, na závěr letí do Chicaga.

První letošní zápas mezi Dallasem a D.C. United se hrál v Texasu začátkem července, tedy ještě bez Rooneyho, domácí vyhráli 4:2, všechny čtyři góly nastříleli od 41. do 55. minuty. Dallas nadále vede Západní konferenci, má 57 bodů a před sebou poslední tři zápasy. Druhý Sporting a třetí LA FC ztrácejí čtyři body.

Poslední tři zápasy D.C. United a Dallasu v MLS:
D.C. United – Chicago 2:1
D.C. United – Montreal 5:0
D.C. United – NY Red Bulls 3:3
Dallas – Orlando 2:0
Portland – Dallas 0:0
Vancouver – Dallas 1:2

Vysílání 33. kola MLS:

13. října

E2 20:00 ŽIVĚ Minnesota United – Colorado Rapids (komentuje Michal Škorpil)

E2 23:00 ŽIVĚ D.C. United – Dallas (komentuje Tomáš Petr)