A svůj slib plní! Vzpomeňme na scénu z duelu s Orlandem, stav 2:2, běží 96. minuta, domácí United jsou nastěhováni před branku soupeře včetně brankáře Ousteda. Jeden z obránců Orlanda před brankovou čarou ale vykopává míč daleko až k půlící čáře, kde se za ním řítí zkušený středopolař Orlanda Will Johnson a s ním Wayne Rooney, který čekal před pokutovým územím soupeře na případný odražený míč a byl posledním hráčem United. Tři hráči Orlanda postupovali na prázdnou branku domácích, jen Wayne Rooney mohl gólu a porážce zabránit. A právě v okamžiku, kdy Johnson doběhl míč a chystal se přihrát na dva volné spoluhráče nebo poslat míč do prázdné branky, vlétl mu pod nohy Rooney, vybojoval míč a okamžitě s ním rychle postupoval po křídle dopředu k brance Orlanda. A poslal přesný centr do pokutového území na Acostu, který hlavou rozhodl na 3:2. Úžasný gól, přesněji, úžasná bojovnost a fotbalové umění Wayna Rooneyho, na němž je vidět, že rozhodně nepřijel do D.C. United trávit pohodlný fotbalový důchod. A navíc nastřílel již devět gólů.
V D.C. United nečekal Rooneyho jednoduchý úkol. Jeho nový klub byl poslední ve Východní konferenci, je ovšem pravdou, že měl méně zápasů než jeho soupeři, a navíc většinu odehrál právě na hřištích soupeřů. Nyní je tým z hlavního města sedmý, tedy stále na nepostupové příčce, ovšem na šestý Montreal ztrácí pouze dva body. Co je v postupové tajence podstatné – má o dva zápasy méně, šance na postup je tak reálná. D.C. United má před sebou čtyři zápasy, tři z nich za sebou doma – po Dallasu s Torontem a New York City, na závěr letí do Chicaga.
První letošní zápas mezi Dallasem a D.C. United se hrál v Texasu začátkem července, tedy ještě bez Rooneyho, domácí vyhráli 4:2, všechny čtyři góly nastříleli od 41. do 55. minuty. Dallas nadále vede Západní konferenci, má 57 bodů a před sebou poslední tři zápasy. Druhý Sporting a třetí LA FC ztrácejí čtyři body.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05