Na ME startuje osm týmů – domácí Gruzie, Německo, Nizozemsko, Anglie, Česká republika, Portugalsko, Bulharsko a Švédsko. V kvalifikačních skupinách neuspěly Francie a Itálie, oba finalisté loňského šampionátu.
Fotbalisté České republiky prošli úspěšně kvalifikačními skupinami, v té první prohráli pouze s Francií, ve druhé fázi ani jednou nezaváhali a vyhráli skupinu po třech vítězstvích nad Maďarskem, Skotskem a Rakouskem.
Týmy jsou rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Český tým se nejprve utká 2. července se Švédskem, poté 5. července s Portugalskem a poslední zápas skupiny s domácí Gruzií odehraje 8. července. Dva nejlepší týmy postoupí do semifinále, finále se hraje 15. července. Turnaj se bude hrát ve dvou městech – metropoli Tbilisi a Gori, český tým odehraje všechna tři utkání ve skupině v Tbilisi.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Prvním zápasem šampionátu bude právě duel Česká republika vs Švédsko, který vysílá Eurosport 2 od 15:15. Poté od 17:45 vysílá Eurosport 1 zápas domácí Gruzie s Portugalskem (v Gruzii jsou + 3 hodiny proti našemu času).
Zápasy ME budou komentovat Radek Barkman, Tomáš Petr, Petr Nejedlý a Jiří Svatoš.
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52