Pozvánku na bundesligovou baráž vám přinášejí Tomáš Kordík a server EuroFotbal.
Vysílání baráže:
25. května
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
E2 20:15 VfL Wolfsburg vs Eintracht Braunschweig
Vlci prožili hodně nepovedenou sezonu. Ovšem na druhou stranu měli až do posledního zápasu všechno ve svých rukou. Přímý souboj o vyhnutí se baráži ale svěřenci Andriese Jonkera v hamburském Volskparkstadionu nezvládli. Druhý poločas se jim přestalo dařit a vše vyústilo v gól, kterým Luca Waldschmidt v 88. minutě rozhodl o tom, že ony slavné hodiny budou v přístavním městě na severu Německa tikat dál.

Aréna ve Wolfsburgu hlásí pochopitelně vyprodáno. Hráči a realizační tým se teprve dnes vrátili z dvoudenního soustředění v nizozemském De Lutte, což je malé městečko ležící na hranicích. Že první utkání sehrají doma, může být výhoda i nevýhoda. Samozřejmě záleží na výsledku a v tomto směru zůstává Jonker optimistou.

„Pochopitelně, že do Braunschweigu budeme chtít jet s nejvyšším možným vítězstvím. Ideální by bylo tak 6:0. Věřím, že soustředění v Holandsku týmu prospělo. Hotel, jídlo, pokoj, hřiště. Šlo hlavně o to, vytvořit pohodovou atmosféru, aby hráči byli v klidu.“ Trenér zároveň vzpomenul některé zápasy, v nichž jeho skvadra smolně ztratila body. Zároveň bude třeba mít se pořádně na pozoru, protože Wolfsburg doma rozhodně nebyl postrachem.

Pouhých pět výher a patnáct vstřelených branek je druhá nejhorší bilance ze všech osmnácti mančaftů, které byly v sezoně 2016/2017 v německé nejvyšší soutěži k vidění. Hůře na tom byli akorát borci z Audi-Sportparku, který leží v Ingolstadtu. Pro úplnost, o rok dříve Vlci před vlastními fanoušky sesbírali o čtrnáct bodů více a v celkovém zúčtování obsadili osmou příčku.

Proti Eintrachtu nenastoupí Sebastian Jung, Paul Seguin, Riechedly Bazoer a Jeffrey Bruma. Chybět bude rovněž Ricardo Rodríguez. To znamená, že Luiz Gustavo by se mohl stáhnout do obrany a jeho post defenzivního záložníka zastane Maximilian Arnold. Na pravé straně defenzivy se zřejmě objeví Vieirinha a před ním jeden z dvojice Daniel Didavi/Jakub Blaszczykowski.

V Braunschweigu mají za sebou dobrý ročník. Dost možná klíčovou byla výhra nad Unionem Berlín dvě kola před koncem. Poté sice následoval výprask od Arminie Bielefeld, která bojovala o udržení, ale v posledním kole vše jistily tři body za výhru nad Karlsruher SC, shodou okolností klubem, který dva roky zpátky v baráži pořádně potrápil Hamburk. Letos sestupuje z 2. Bundesligy.

Lvi hráli mezi nejlepšími naposledy v sezoně 2013/2014. Skončili však poslední s pouhými šesti výhrami. Zkušenosti s baráží už mají, byť na nižší úrovni. S Wolfsburgem se takto střetli dvakrát – v roce 1988 to vyšlo, o pět roků později nikoliv. Teď však půjde opravdu o hodně.

Nebudou u toho ale Marcel Correia a Phil Ofosu-Ayeh. Kouč Torsten Lieberknecht se nechal slyšet, že možná změní rozestavení na 4-4-2 s tím, že o branky se budou starat Christoffer Nyman a Domi Kumbela, se třinácti zásahy nejlepší střelec týmu, který se jinak prezentoval třetí nejkvalitnější obranou. Může doprovodit VfB Stuttgart a Hannover 96 mezi elitu?
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52