Pozvánku na bundesligovou baráž vám přinášejí Tomáš Kordík a server EuroFotbal.
Vysílání baráže:
29. května
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
E2 20:15 Eintracht Braunschweig vs VfL Wolfsburg
Přání trenéra Vlků Andriese Jonkera zvítězit ve Volkswagen-Areně 6:0 se nevydařilo. Dalo se to čekat, neboť barážová klání bývají v Německu tradičně velice vyrovnaná. Die Löwen však cítili křivdu, a to hned ze dvou důvodů. Jednak proto, že hráčům někdo před zápasem smáčel boty (aféra byla okamžitě vtipně překřtěna na „Watergate“), a také, že penalta, díky které rozhodl Mario Gómez o výhře Vlků 1:0, byla dle kouče Torstena Lieberknechta a jeho svěřenců nařízena neoprávněně.

V závěru rozhodčí navíc neodpískal ve vápně jasný faul Philippa Wollschieda na Gustava Valsvika. „Záběry televizních kamer hovoří jednoznačně o tom, že pravda je na naší straně. Není to ale poprvé, co nás rozhodčí Stegermann takto poškodil. V duelu s Hannoverem, který byl rovněž nesmírně důležitý, nám taky upřel penaltu,“ rozčiloval se brankář Jasmin Fejzić.

Nicméně kapitán Ken Reichel poslal protivníkovi všeříkající vzkaz: „Tato rozhodnutí pana rozhodčího nás nutí podat v odvetě ještě lepší výkon!“ Pro úplnost dodejme, že sám Stegermann uznal svou chybu a že 29. května bude svírat v rukou píšťalku Tobias Stieler. Povede se mu zápas a oslaví díky tomu Eintracht Braunschweig po třech letech návrat do nejvyšší německé soutěže? Inspirací by mu mohl být výběr mladíků, který ve finále vyzrál na klub FC Carl Zeiss Jena a díky tomu opanoval juniorský pohár.

Trenér Lieberknecht patrně zvolí rozestavení buď 4-4-2 nebo 4-3-3 s tím, že v záložní řadě určitě nastoupí Quirin Moll a Mirko Boland. Vpředu naopak není kompletně k dispozici obvyklá útočná dvojice Christoffer Nyman a Domi Kumbela, neboť druhý jmenovaný se ve čtvrtek zranil. Nahradit by ho měl rodák z Kuby Onel Hernández.

Také Wolfsburg přistupuje k odvetnému klání maximálně obezřetně. Dokonce natolik, že byly zrušeny oslavy ženského týmu, přestože fotbalistky získaly po třech letech titul. Někteří to kritizovali, jiní pochopili. Kouč Jonker se nyní plně koncentruje na svůj tým a nechce ponechat vůbec nic náhodě.

Proto všichni po prvním utkání vyrazili za přípravou do městečka Marienfeld. „V De Lutte to byla výborná zkušenost, a proto jsme se rozhodli, že i před odvetou zamíříme mimo Wolfsburg. V Marienfeldu máme skvělé podmínky na práci. Je tu klid a hráče nic nerozptyluje. Lépe se koncentrují a věřím, že to v pondělí na hřišti bude znát,“ řekl čtyřiapadesátiletý kouč.

Pro nejdůležitější duel sezony se bude muset obejít bez Sebastiana Junga, Riechedlyho Bazoera, Jeffreyho Brumy a Ismaila Azzaouiho. Mimo bude jistojistě i Paul-Georges Ntep, jehož by měl nahradit Josuha Guilavogui, ačkoliv jeho start je – tak jako v případě Paula Seguina a Kuby Blaszczykowskiho – nejistý. Očekává se hodně vyrovnaný zápas, ale pokud se Braunschweigu podaří skórovat jako první, může se stát ledacos.
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52