Zápasy dvou newyorských klubů nemají dlouhou tradici, protože New York City hraje MLS až od roku 2015. Poprvé se toto newyorské derby hrálo 10. května 2015 a zkušenější Red Bulls ve své domácí Red Bulls Areně zvítězili 2:1 díky dvěma trefám Bradleyho Wright-Phillipse. Nováček MLS New York City si musel na první úspěch počkat víc než rok, prohrál i tři další zápasy, dva z nich doma. V květnu 2015 dokonce ve čtvrtém vzájemném duelu prohráli fotbalisté City v domácím stánku Yankee Stadium děsivě 0:7! Ale už v příštím domácím zápase o třináct dní později se New York City radoval z prvního vítězství 2:0, góly vstřelili Angličan Jack Harrison a španělský kanonýr David Villa.
Celkově se oba soupeři střetli v MLS už sedmkrát, 5x zvítězili Red Bulls a 2x City včetně posledního duelu, který se hrál letos 24. června a New York City poprvé dobyl Red Bulls Arenu výsledkem 2:0. V letošním ročníku se oba soupeři utkají ještě dvakrát, poprvé v neděli 6. srpna, podruhé 25. srpna.
Doslova černou můrou je pro City střelec Red Bulls Bradley Wright-Phillips. Syn známého anglického reprezentanta Iana Wrighta nastřílel do sítě City už osm gólů (ve třech zápasech se trefil dvakrát). Bradley Wright-Phillips je nejlepším kanonýrem v historii Red Bulls, lepším, než býval slavný Thierry Henry. V derby se naopak pouze jednou střelecky prosadil David Villa. Celkově je ale v letošní sezóně střelecky úspěšnější Villa, který nastřílel 14 gólů, Wright-Phillips o tři méně.
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
V tabulce Východní konference je NY City na třetím místě o šest bodů za vedoucím Torontem a o dva body před svým městským rivalem. Red Bulls mají ale o zápas méně.
Vysílání 23. týdne MLS:

6. srpna:
23:55 E1, New York City – New York Red Bulls (komentuje Tomáš Petr)
7. srpna:
23:15 E1, MLS Highlights
Eurosport bude vysílat zápasy MLS na evropském kontinentě minimálně ještě v roce 2018. Nejen zápasy základní části, navíc MLS play-off, MLS Cup a All-Star Game.
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52