Seattle Sounders se chlubí nejvyšší návštěvností MLS s průměrem 42 636 diváků v roce 2016 (pokles proti předcházejícímu roku!), což je více než průměrná návštěvnost Ligy mistrů a slavných evropských klubů jako Chelsea, Juventus a AC Milán). Mimochodem, celkově má MLS vyšší průměrnou návštěvnost než NBA a NHL. Atmosféra na CenturyLink Fieldu v Seattlu, jehož kulisu tvoří i 4392 vysoký vulkán Mount Rainier, je úžasná, podobně jako v nedalekém Portlandu. Obě města dělí přibližně 280 kilometrů, což je na americké vzdálenosti skutečně, co by kamenem dohodil.
Oba soupeři se letos utkávají poprvé a v posledních zápasech pravidelně platí, že vyhrává domácí tým. Tato statistika tedy favorizuje Seattle, který ovšem po loňském triumfu v MLS Cupu neprožívá dobrý start do sezony. Ve 12 zápasech Sounders jen třikrát vyhráli a pětkrát odešli ze hřiště poraženi, což v tabulce nestačí na postavení zajišťující postup do play-off, Seattle je na 8. místě v Západní konferenci se 13 body. V posledním kole Seattle vyhrál nad Realem Salt Lake, ale předtím třikrát v řadě prohrál s Kansasem, Chicagem a Torontem.
Portland má o pět bodů více, je na 5. místě západu, a navíc má společně s Houstonem nejlepší ofenzívu své konference, nastřílel už 22 branek, lepší je v celé soutěži jen Atlanta. Timbers vstoupili do letošního ročníku MLS skvěle, třikrát za sebou vyhráli a nastříleli 10 gólů, poté se ale stroj zadrhl – přispěla k tomu zranění Valeriho, Nagbeho a Ridgewella – a z posledních čtyř zápasů má Portland jen dva body, nepochybně bolí těžké porážky o tři góly s Montrealem a San José. Portland má hned dva výborné střelce – Fanendo Adi a Diego Valeri nasázeli soupeřům po šesti brankách (nejlepší je Nemanja Nikolić z Chicaga s 10 góly).
Fotbal
V pondělí los fotbalové Ligy mistrů a Evropské ligy. S jediným českým zástupcem.
12/12/2020 AT 19:05
Historická statistika hovoří jednoznačně pro domácí – Portland ještě nikdy v Seattlu nevyhrál, z osmi zápasů šestkrát prohrál. V sobotu bude Portlandu chybět jedna z opor Diego Chara, který má stop za červenou kartu. Jinak budou oba týmy kompletní, domácí s nebezpečnou ofenzívou Nicolas Lodeiro, Clint Dempsey a Jordan Morris, na druhé straně trojice Fanendo Adi, Diego Valeri a Darlington Nagbe.
Takto vypadá vysílání 13. týdne MLS:
27. května
21:00 E2, Seattle Sounders – Portland Timbers (komentuje Michal Maťašovský)
28. května
23:00 E2, Atlanta United – New York Red Bulls (komentuje Tomáš Petr)
29. května
23:50 E1, MLS Highlights
Eurosport bude vysílat zápasy MLS na evropském kontinentě minimálně ještě v roce 2018. Nejen zápasy základní části, navíc MLS play-off, MLS Cup a All-Star Game.
Fotbal
V pátek los fotbalové Ligy mistrů
08/07/2020 AT 18:28
Fotbal
Molde vs Rosenborg – jediné pravé derby norského fotbalu
18/06/2020 AT 13:52