Eurosport

Punta del Este ePrix: polovina sezóny Formule E klepe na dveře

Punta del Este ePrix: polovina sezóny Formule E klepe na dveře

The 12/03/2018 at 04:07Updated The 12/03/2018 at 13:07

Vyhlášené letovisko Punta del Este v Uruguayi hostí šestý závod aktuální sezóny Formule E a Eurosport u toho nemůže chybět.

Na další závody MS Formule E zve diváky komentátor Zdeněk Míka

Město, označované jako "Monako Jižní Ameriky", se do kalendáře elektrických formulí vrací po roční přestávce, byť tentokrát neplánovaně. Původně zamýšlená destinace – São Paulo – byla odložena na rok 2019, a tak se loňský šampion Lucas di Grassi před domácím publikem ukáže až za rok. Jestli se i tou dobou bude pyšnit titulem "úřadující mistr světa" je krajně nepravděpodobné. Brazilec ve službách Audi musel překousnout hned čtyři odstoupení v řadě na úvod sezóny, technika jej poslouchala až během závodu v Mexiku. Jenže do něj si di Grassi přivezl penalizaci deseti míst na roštu, a tak i když ve druhé půlce závodu vystřihnul dost možná nejlepší stint sezóny, stačilo to pouze na deváté místo.

Na čele se mezitím hřejí Jean-Éric Vergne, Felix Rosenqvist a Sam Bird. Trojice výborných jezdců, kteří byli (nejen) loni zastíněni skvělým soubojem di Grassi vs. Sébastien Buemi, letos zatím jezdí nejlépe, ačkoliv hvězda Renaultu Buemi už dal zapomenout na nepovedený víkend v Hong Kongu a od té doby nechybí při vyhlašování těch nejlepších. Na nejvyšší stupínek to zatím nebylo, ale co není, může být. Ostatně právě Buemi se v Punta del Este radoval během úvodních dvou sezón rychle se rozvíjejícího šampionátu.

Ten během posledních týdnů oznamuje další a další kladné novinky: nový generální sponzor, jednání s dalšími značkami a především nový monopost. Formule E druhé generace slibuje nejen výstřední podívanou, ale také výborné výkony. Je otázkou, nakolik se "nepotřeba" měnit monopost během závodu podepíše na atraktivitě závodů, to je ale hudba v tuto chvíli daleké budoucnosti. Stávající monoposty mají před sebou ještě polovinu čtvrté sezóny, přesně v polovině kalendáře budeme právě tuto sobotu. Formuli E v Punta del Este sledujte 17. března v 19:00, kdy vám nabídneme pohled na kvalifikaci a pak také přímý přenos závodu.