Jestliže na začátku sezóny platilo zlaté pravidlo, že rozhodující pro vedení v tabulce je pravidelný sběr bodů, na konci aktuálního ročníku je všechno jinak. Více už Zdeněk Míka: „Jean-Eric Vergne se prodral neskutečnou rychlostí dopředu a tento „JEV“ zcela ochromil soupeře. Jestli to před startem revoluční páté sezóny vypadalo na souboj týmů BMW a Techeetah, je to čínská stáj, která se poučila z chyb a očividně funguje ze všech nejlépe. Co na tom, že úřadující šampion čtyřikrát nebodoval, jako první ukázal, že jde letos vyhrát více než jednou a jako prvnímu se mu to povedlo v Bernu dokonce potřetí. Bodový odstup mezi prvním a dalšími místy tak vykvetl do krásy starých dobrých časů, kdy po odstoupení řada jezdců třeba ve Formuli 1 nebodovala, ale přesto svou rychlostí dokázali vítězstvími tento hendikep umazávat.“
Loňský šampion série tak do závěrečného dvojzávodu míří s náskokem 32 bodů. „Je to náskok bezpečný, i když po jednom zpackaném závodě to může být v samotném finále veliké drama. Loni ale dvojzávod v Brooklynu nabídl podobný námět a překvapení se nekonalo. Pravda, Audi s letošním vyzyvatelem Lucasem di Grassim působilo v New Yorku silným dojmem, ale Vergne si to – byť tehdy byl jeho hlavním soupeřem Sam Bird – dokázal v klidu pohlídat. Nejzajímavější tak bylo sledovat tahanici jejich týmů o pohár konstruktérů, ale to se pro letošek změnilo. André Lotterer jezdí navzdory dvěma posledním závodům bez bodu skvěle, Daniel Abt si pak výsledkově spíš mírně pohoršil. Jsem velmi zvědav, jestli si první ze dvou jmenovaných svůj vítězný debut odbude ještě v barvách čínského týmu, nebo si bude muset počkat na další sezónu, kdy zamíří k továrnímu týmu Porsche,“ říká komentátor Zdeněk Míka.
Formula E
Šestá sezóna formule E nabídne rekordní počet vozů
20/11/2019 AT 08:23
Souboje o konečné pořadí v tabulce jezdců i konstruktérů na krásné trati na dohled od Sochy svobody sledujte v přímých přenosech v sobotu 13. a v neděli 14. července.
Formula E
Formule E míří do Berlína
20/05/2019 AT 08:32
Formula E
Formule E: Šest závodů – šest vítězů
24/03/2019 AT 21:06