Getty Images

Formule E stále hledá jasného favorita

Formule E stále hledá jasného favorita

The 10/02/2019 at 21:27Updated The 10/02/2019 at 22:13

Pátá sezóna Formule E je v plném proudu, ale po třech odjetých závodech jako by fanoušci marně hledali jasného favorita. Dočkáme se v Mexiku? Trať bratrů Rodríguezových v minulosti přinesla spoustu dramat a nejinak by tomu mělo být i tuto sobotu.

„Chtělo by se říct, že je to těžké, ale jako komentátor bych se nerad upínal jen k papírovým favoritům. Je to tedy spíš ideál,“ říká k aktuálnímu rozložení sil v sérii komentátor Zdeněk Míka. Formule E ve třech závodech sezóny 2018/19 viděla tři různé vítěze, a ačkoliv se některé týmy ukázaly být rychlejší a jiné pomalejší, tabulka zůstává pořádně vyrovnaná.

Mexiko City je obří aglomerace, která už třikrát hostila závody elektrických monopostů a i tentokrát se pojede na upravené trati bratrů Rodríguezových, kde se normálně prohánějí i vozy Formule 1. Vysoká nadmořská výška vozům nevadí, ostatně naplno se v této sérii musí jet pokaždé. „Kdo chvíli stál, už stojí opodál, chtělo by se říct. BMW nebo Techeetah zaváhaly a najednou jsou před nimi Mahindra a Virgin,“ dodává Zdeněk Míka. Právě britský tým se díky skvělým výkonům Sama Birda dostal do čela poháru konstruktérů, byť léta platil za třetího čtvrtého vzadu.

Loni v Mexiku vyhrál indický tým Dilbagha Gilla, pak ale přišel útlum. Komentátor Zdeněk Míka ale v Mahindře vidí černého koně série: „Loni Felix Rosenqvist ukazoval, že jezdecký dopad v závodech je obrovský. Teď, když je za volantem mladý a dravý Pascal Wehrlein, týmy podporované věhlasnými značkami jako Audi, BMW, DS Techeetah, Jaguar nebo Nissan se musí mít na pozoru. Virgin, který letos odebírá komponenty od Audi, aktuálně vede, ale je otázkou, nakolik Sam Bird ustojí tlak. Dvojice Jérôme d'Ambrosio a Pascal Wehrlein zatím působí nejpřesvědčivějším dojmem.“

Závod Formule E v Mexiku sledujte v sobotu 16. února živě na Eurosportu 1. V 19:00 nás čeká přímý přenos kvalifikace, ve 22:50 pak samotný závod.