Na francouzském okruhu Paula Ricarda však naši závodníci zažili několik nečekaných okamžiků, které zkomplikovaly původní plány. Přesto se podařilo podat úctyhodné výkony a potvrdit si tak, že příště může být výsledek ještě lepší.
O tom, že je 24hodinovka náročný závod, do kterého může zasáhnout mnoho neočekávaných okolností, se přesvědčili i Ondřej Ježek, Karel Hanika a David Perret, motocykloví jezdci závodící pod vlajkou českého týmu Mercury Racing na stroji BMW.
„Byl to hodně těžký závod, ve kterém se projevily technické problémy i zranění a nemoci jezdců. Ale celý tým udělal maximum a naši motorku se podařilo úspěšně dovézt do cíle. Z výsledného umístění v top ten máme velkou radost. A samozřejmě už se těšíme a připravujeme na závod v Le Mans, který přijde po zimní přestávce“, říká Amir Ghanem, manažer týmu Mercury Racing.
FIM EWC
Další 24hodinovka na Eurosportu: Bol d’Or
PŘED 21 HODINAMI
Co vše se v Bol d´Or odehrálo? „Do závodního týdne kvůli zranění nenastoupil čtvrtý jezdec Angel Rodriguez. Neměli jsme tak náhradníka. Mezitím mě během kvalifikací skolila viróza a jezdil jsem ve vysokých horečkách. Před závodem se mi mírně ulevilo, ale pískat jsem si během něj rozhodně nemohl“, popisuje Ondra Ježek své víkendové zdravotní trable.
82. ročník legendárního závodu Bol d'Or odstartoval tradičně v sobotu v 15 hodin. Výborně jej rozjel Karel Hanika a Mercury Racing se brzy posunul do první desítky. Postupně se našim závodníkům podařilo propracovat až na sedmé místo. Po šesti a půl hodinách však přišla chvíle pro týmové mechaniky, kteří museli řešit první technické potíže na motorce. A jejich rychlý zásah byl znovu potřeba ještě v druhé polovině závodu. Tým tak ztratil přibližně 10 kol a jezdcům Mercury Racing se umístění v první desítce začalo vzdalovat. Nezbývalo, než se pustit do noční stíhací jízdy.
Nad ránem přišel další zádrhel. Francouzský týmový kolega Perret začal prudce zpomalovat vinou bolesti ramene. Byl ze závodu stažen a posledních šest hodin tak bylo pouze na dvou již vyčerpaných českých jezdcích Hanikovi a Ježkovi.
„Když mi ráno, polomrtvému, Amir řekl, že ještě pojedu třikrát, tak jsem nechtěl žít (smích). Bylo to pro mě fyzické trápení až do konce, určitě nejdrsnější sportovní zážitek kariéry. Když jsem konečně projel cílem, dostavil se pocit neskutečné úlevy. Dokázali jsme vše zvládnout, všichni členové týmu se zapojili s obrovským nasazením a povedlo se nám dostat do cíle na perfektním desátém místě, což je vzhledem k okolnostem super výsledek“, popisuje Ondřej Ježek.
„Děkuji Kájovi Hanikovi za skvělý výkon a spolupráci, všem mechanikům, asistentkám Marcele a Nicol, masérovi Čibikovi, majiteli týmu Viktoru Nossovi i manažerovi Amiru Ghanemovi. Pro všechny to byla neskutečná šichta. Díky nim budu mít na svou první 24hodinovku parádní vzpomínky. I když přiznávám, že teď budu asi týden ležet v posteli“, dodává Ondřej Ježek.
FIM EWC
Karel Hanika v barvách týmu YART na 24 hodin Le Mans
27/08/2020 AT 19:25
FIM EWC
O víkendu legendárních 24 hodin Bol d’Or
16/09/2019 AT 16:16