Již v první polovině června se jel úvodní závod MS – 24 hodin Le Mans, v níž dominovala trojice Gregg Black, Xavier Simeon a Sylvain Guintoli v barvách týmu Yoshimura SERT Motul na Suzuki. Ve druhém závodě 12 hodin v Estorilu se z prvenství radovala sestava TSR Honda Josh Hook, Juki Takahaši a Mike Di Meglio.
Největším českým želízkem v ohni bude v Bol d’Or Karel Hanika, který opět pojede za stáj Yart. O ní se mluví jako o jednom z adeptů na vítězství a spolujezdci českého závodníka budou Marvin Fritz a Niccolò Canepa. V úvodních dvou závodech MS se ale Yartu nedařilo, v Le Mans zradila jezdce technika a v Estorilu skončili až na 10. místě. Na start se opět postaví i Michal Filla na motocyklu týmu Wójcik.
Slovenská stáj Maco Racing Team měla vstoupit do závodu s trojicí Anthony West (Austrálie), Gregory Leblanc (Francie) a Marc Moser (Německo). Jenže Gregory Leblanc skončil včera po pádu v nemocnici a jeho místo v sestavě zaujme Ondřej Ježek a bude třetím českým jezdcem v závodě. Parádního umístění dosáhl Maco Racing Team na Bol d’Or v roce 2019, čtvrté místo si motorističtí fanoušci dobře pamatují.
FIM EWC
Karel Hanika v barvách týmu YART na 24 hodin Le Mans
27/08/2020 AT 19:25
Letošní 84. ročník Bol d´Or slibuje napínavou podívanou i vzhledem ke klasifikaci MS. Vedoucí tým šampionátu Webike SRC Kawasaki má pouze pětibodový náskok na druhý TSR Honda a odstupy dalších stájí jsou též minimální.
24h Bol d´Or bude vysílat E1 v sobotu 18. září od 14:45 do půlnoci, pokračování v neděli 19. září od 6:00 do 15:30, vždy ŽIVĚ. Komentují Béla En a Joska Kubíček. Hostem vysílání Bol d’Or bude bývalý manažer týmu Maco Racing Amir Ghanem.
Závěrečným závodem MS bude osmihodinovka v České republice na autodromu Most. Komentátor Béla En: „To je vážně velká věc, další seriál závodů v Mostě, který tak vstupuje ve známost po celém světě. Už se jely superbiky, nyní EWC. Těším se, že se otevřou dveře pro další české zástupce a do startovní listiny se zapíší další česká jména. Stejný víkend jako Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech se v Mostě uskuteční i šampionát WTCR, který také uvidíme na Eurosportu.“
FIM EWC
O víkendu legendárních 24 hodin Bol d’Or
16/09/2019 AT 16:16
FIM EWC
8h na Slovakiaringu s českou i slovenskou účastí
06/05/2019 AT 10:08