Komentátor Béla En zve diváky na osmihodinovku na Slovakiaringu
Týmy se sotva otřepaly z těžkého závodu 24 hodin Le Mans a už je čeká další náročná zkouška. Stejně jako vloni míří na Slovakiaring, aby na tamním rychlém okruhu bojovaly o mistrovské body. Cesta k titulu je otevřená zejména pro čtyři týmy – úřadující šampiony GTM94 s Yamahou, vítěze z Le Mans – TSR Hondu, továrníHondu Endurance a protřelýpenz13.com. Ten však jako jediný z kvarteta na startovní listině z finančních důvodů chybí.
O to větší motivaci však může cítit český tým Mercury Racing. Za zmíněnými týmy už má větší bodovou ztrátu, ale případný úspěch ze Slovenska jej může souboji o titul přiblížit. Karel Hanika, Jakub Smrž a tentokrát i jeho bratr Matěj udělají všechno pro to, aby svoji BMW dostali na stupně vítězů. Mezi favority závodu je však nutné počítat i tým Y.A.R.T., který, ač zatím po dvou pádech bez bodu, vždy patří mezi nejrychlejší. A na startu kupodivu uvidíme i další tovární motocykl SRC Kawasaki. Povzbuzeni skvělým comebackem z Le Mans se specialisté na 24hodinové závody vracejí k osmi hodinám.
FIM EWC
Další 24hodinovka na Eurosportu: Bol d’Or
15/09/2021 AT 18:41
Diváci na tribunách budou doufat především ve výsledkové probuzení domácího MACO Racingu. Sezóna mu zatím kvůli technickým problémům nevychází, ale podaří-li se jim vyhnout, solidní výsledek se jistě dostaví. Šance týmu navíc posiluje angažování superstockového vítěze z Le Mans Alexe Plancassagne i postavení druhého motocyklu se slovenskočeskou posádkou Svitok, Dulík, Ouředníček. Na start se po roce vrací i další slovenský tým Motomax Racing, který si to ve třídě superstock rozdá mimo jiné i s Čechy ze stáje Exteria Racing. Závodu se zúčastní celkem 13 českých a slovenských jezdců.
8h na Slovakiaringu komentují tradiční motorističtí komentátoři české verze Eurosportu Béla En a David Vopařil, v roli experta je doplní Joska Kubíček.
FIM EWC
Karel Hanika v barvách týmu YART na 24 hodin Le Mans
27/08/2020 AT 19:25
FIM EWC
O víkendu legendárních 24 hodin Bol d’Or
16/09/2019 AT 16:16