Eurosport

Mistrovství světa v cyklokrosu

Mistrovství světa v cyklokrosu

The 29/01/2019 at 18:29Updated The 29/01/2019 at 18:39

První únorový víkend budou nejlepší cyklokrosaři bojovat v dánském Bogense o tituly mistrů světa. Eurosport vysílá v sobotu závod kategorie Elite žen ŽIVĚ, v neděli závod Elite mužů ze záznamu.

Trať v Bogense patří k nejatraktivnějším a nejnáročnějším. Světový pohár se na ní jel naposledy v roce 2017 a pro MS na ní dojde k několika změnám. V Bogense jedou cyklisté na louce podél mořského břehu a přístavu – malebného, ovšem hodně studeného. Závod tak může v zimním období ovlivnit silný vítr od moře, počasí je nevyzpytatelné, během několika hodin může být zmrzlá půda proměněna v kluzké bláto. Nábřežní část byla posunuta o několik metrů výše, diváci tak budou tentokrát úsek přímo u moře obklopovat z obou stran. Některé úseky jsou tak prudké, že nejen nahoru, ale i dolů je mnozí běží s kolem přes rameno, tato část do kopce by měla být jednodušší a rychlejší. Každopádně, čeká nás špičková cyklokrosová podívaná.

Eurosport představí o víkendu dvě hlavní kategorie Elite mužů i žen. V obou kategoriích bude mít český cyklokros trojnásobné zastoupení, reprezentují Michael Boroš, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka, Pavla Havlíková, Kateřina Nash a Karla Štěpánová. Největšími favority světového šampionátu jsou zdánlivě nezastavitelný Mathieu van der Poel (letos vyhrál všech šest závodů SP, kterých se zúčastnil) a sedminásobná mistryně světa Marianne Vosová. V posledních dvou letech brali v obou hlavních kategoriích zlaté medaile zástupci Belgie, Nizozemsko se letos těší na velkou odvetu.

Vysílání Eurosportu z MS v cyklokrosu:

2. února

E2 15:00 ŽIVĚ ženy Elite

3. února

E2 17:00 záznam muži Elite