Cyklokros

ME v cyklokrosu: Na startu obhájce Mathieu van der Poel

Share this with
Copy
Share this article

van der Poel

Image credit: Getty Images

ByEurosport CZ
05/11/2019 at 13:40 | Updated 08/11/2019 at 13:32

V neděli 10. listopadu vysílá Eurosport evropský šampionát cyklokrosařů, na němž startuje evropská špička i široká sestava české reprezentace.

Všechny tři dosavadní závody Světového poháru v cyklokrosu byly jednoznačnou záležitostí Belgičana Eliho Iserbyta, v Iowě, Waterloo i Bernu vyhrál vždy nejméně o půl minuty před svým krajanem a loňským vítězem SP Toonem Aertsem (Belgičané obsadili všech devět míst na stupních vítězů ve třech závodech). Eli Iserbyt by tak byl považován na největšího favorita evropského šampionátu, který se koná na severu Itálie v Silvelle, jenže… na startu se objeví vítěz posledních dvou evropských šampionátů Mathieu van der Poel. A ten byl v cyklokrosu minulou sezonu neporažen – vyhrál nejen ME a MS, ale také všechny závody SP, do kterých nastoupil. Pouze méně startů ve SP mu zabránilo stát se jeho celkovým vítězem. Letos se na startu SP ještě neobjevil, ale měli bychom ho vidět 16. listopadu v Táboře ve čtvrtém závodě SP.

Mathieu van der Poel médiím potvrdil, že ještě nemá v nohách příliš závodních kilometrů a že to bude chtít nějaký čas, než bude v nejlepší formě. Přesto – chce ihned vítězit. Vzhledem k tomu, že nestartuje zraněný Wout van Aert, s největší pravděpodobností uvidíme v Silvelle bitvu o vítězství právě mezi dvojicí Mathieu van der Poel a Eli Iserbyt. V neděli 3. listopadu na závodě série Superprestige v Ruddervoorde se ovšem žádná bitva nekonala, Mathieu van der Poel byl suverénní, Eli Iserbyt ztratil na pátém místě 1:38.

Cyklokros

MS v cyklokrosu: Potvrdí Mathieu van der Poel neporazitelnost?

28/01/2020 AT 17:43

Na evropský cyklokrosový šampionát bylo nominováno ve všech kategoriích celkem 21 českých reprezentantů, ovšem Pavla Havlíková se později odhlásila. V kategorii mužů Elite startují Michael Boroš, Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka, v kategorii žen Elite Nikola Bajgerová. Reprezentační kouč Petr Dlask: „Všechno se bude odvíjet podle počasí. Trať je totiž absolutní placka. Pokud bude sucho, tak to bude letecký den a o maximální rychlosti. Když zaprší, tak bude závod nesmírně těžký a spíše silový.“ Dodejme, že předpověď počasí napovídá spíše sucho, což se ovšem může změnit.

Vysílání Eurosportu ze Silvelle 10. listopadu:E1 13:40 ženy EliteE1 15:10 muži Elite

Cyklokros

Mistrovství světa v cyklokrosu

29/01/2019 AT 17:29
Cyklokros

MS v cyklokrosu na Eurosportu: Martin Hačecký, Nikola Nosková a Martin Bína

02/02/2018 AT 20:21
Share this with
Copy
Share this article