V nizozemském 's-Hertogenbosch bude mít český cyklokros zastoupení v obou kategoriích. Mezi muži dvojnásobné – reprezentují Michael Boroš a Daniel Mayer, a mezi ženami trojnásobné – na startu budou Pavla Havlíková, Nikola Bajgerová a Karla Štěpánová. Slovenský cyklokros budou na ME reprezentovat Ondrej Glajza a Janka Keseg Števková.
Loni brali zlaté medaile v hlavních kategoriích Nizozemci – Mathieu van der Poel (potřetí za sebou) a Yara Kastelijnová. Bohužel, zdánlivě nezastavitelný Mathieu van der Poel bude letos na evropském šampionátu chybět. O to vyrovnanější závod očekávejme. Otevírá se šance pro Belgičany, např. pro dvojnásobného vítěze světového poháru Toona Aertse nebo loni na ME stříbrného Eliho Iserbyta. Úvodními závody se rozjela série Superprestige, v Gietenu vyhrál Toon Aerts, v Ruddervoorde Eli Iserbyt. Mezi ženami je favoritkou mistryně světa Nizozemka Ceylin del Carmen Alvaradová, která oba závody Superprestige v úvodu sezony vyhrála. Největšími soupeřkami by jí měly být krajanky Annemarie Worstová a Lucinda Brandová, nebo trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová.
Trať v komplexu Autotron v Rosmalenu u 's-Hertogenbosche by měla být o víkendu suchá, předpověď počasí nabízí slunečno a pod deset stupňů, může foukat silný vítr. Okruh má hodně travnatých úseků, nechybějí dva písečné.
Cyklokros
Cyklokrosová sezona na Eurosportu
06/12/2020 AT 18:22
Vysílání Eurosportu z ME v cyklokrosu:
7. listopadu
E2 13:55 ŽIVĚ ženy Elite
8. listopadu
E2 13:25 ŽIVĚ muži Elite
Cyklokros
MS v cyklokrosu: Potvrdí Mathieu van der Poel neporazitelnost?
28/01/2020 AT 17:46
Cyklokros
ME v cyklokrosu: Na startu obhájce Mathieu van der Poel
05/11/2019 AT 13:41