Cyklistika

Zdeněk Štybar od pondělí 12. srpna na BinckBank Tour

Share this with
Copy
Share this article

Czech Zdenek Stybar of Deceuninck - Quick-Step celebrates after winning the 'E3 BinckBank Classic' cycling race, 203,9 km from and to Harelbeke

Image credit: Getty Images

ByEurosport CZ
11/08/2019 at 17:35 | Updated 11/08/2019 at 17:35

Zdeněk Štybar vyhrál sedmietapový závod v Belgii a Nizozemsku v roce 2013. Také letos bude jednou z hvězd silného týmu Deceuninck – Quick Step.

Eurosport vysílá BinckBank Tour – etapový závod UCI World Tour – od 12. do 18. srpna. Cyklisté mají před sebou téměř 950 většinou rovinatých kilometrů, 6. etapa bude krátká časovka, nejnáročnější bude závěrečná klasikářská 7. etapa, cyklisty čekají známé kopce, např. Bosberg, Kapelmuur a Denderoondstraat.

Závod BinckBank Tour se v minulosti jezdil pod názvem Eneco Tour. Poprvé se jelo v roce 2005, ale historie závodu má starší tradici, sahá až do poválečných let, Eneco totiž navázalo na tradici Okolo Nizozemska (Ronde van Nederland). První ročník v roce 1948 odstartoval ze známého amsterdamského náměstí Dam a skončil po devíti dnech vítězstvím Belgičana Emileho Rogierse. Především od vzniku Eneca si etapy v Beneluxu rychle získaly vysoké renomé a sjíždí se na ně špičková konkurence.

Cyklistika

Giro d´Italia „startuje“ na Eurosportu dle plánu 9. května

06/05/2020 AT 14:12

Krásné vzpomínky na bývalé Eneco mají čeští fanoušci cyklistiky, protože v roce 2013 se na nejvyšší stupeň postavil Zdeněk Štybar a je to jeho jediné vítězství v celkové klasifikaci etapového závodu kategorie World Tour. Český cyklista tehdy vyhrál nejprve třetí etapu, rozhodující krok k celkovému prvenství ovšem udělal až vítězstvím v závěrečné kopcovité etapě s cílem na Geraardsbergenu, kdy svlékl z dresu dosavadního lídra závodu Toma Dumoulina.

Historicky nejúspěšnější jsou samozřejmě Nizozemci a Belgičané, poprvé jejich nadvládu na Okolo Nizozemska prolomili až Francouzi Thierry Marie a Laurent Fignon v letech 1988 a 1989. A v posledních sedmi ročnících vládnou opět, od roku 2012 jejich převahu přerušili pouze Zdeněk Štybar a loni Matej Mohorič, vyhrávali Lars Boom, dvakrát Tim Wellens, Niki Terpstra a předloni Tom Dumoulin. I letos by se měla objevit na startu řada špičkových světových cyklistů, především klasikářů a spurterů, startuje opět Zdeněk Štybar, v pelotonu by měli být mj. Greg van Avermaet, Tim Wellens, Philippe Gilbert, Tiesj Benoot, Mike Teunissen, Dylan Groenewegen, Dylan van Baarle, Mads Pedersen, Sep Vanmarcke, Arnaud Démare, Oliver Naesen a Sam Bennett. V barvách týmu CCC pojede Josef Černý.

BinckBank Tour vysílá Eurosport 1 vždy od 15 hodin. Komentuje Štěpán Straka. Kromě etap v Beneluxu vysílá Eurosport od pondělí i Okolo Utahu a od čtvrtka Arktický závod Norskem, který se jede v oblasti Severního polárního kruhu v nádherné norské přírodě.

Cyklistika

Virtuální série TOUR FOR ALL od pondělí 4. května i s Romanem Kreuzigerem

03/05/2020 AT 08:04
Cyklistika

Rozhovor s Petrem Saganem

01/05/2020 AT 04:51
Share this with
Copy
Share this article