Máme se na co těšit, na start Vuelty se postaví řada špičkových vrchařů. Očekává se, podobně jako v řadě předcházejících závodů sezony, horská bitva týmů Jumbo-Visma a Ineos Grenadiers. Chris Froome, Richard Carapaz, Iván Ramiro Sosa a Andrey Amador na straně jedné, proti nim Primož Roglič, který obhajuje loňské prvenství, Tom Dumoulin, Sepp Kuss, George Bennett a Robert Gesink. V pelotonu dále budou mj. Thibaut Pinot, Alejandro Valverde, Enric Mas, Michael Woods a Daniel Felipe Martínez.
Poslední grandtour roku pojedou Zdeněk Štybar a Jan Hirt. Štybarův tým Deceuninck - Quick Step nemá vrchaře na celkovou klasifikaci, zaměří se spíše na etapová prvenství. Pro Zdeňka Štybara se tak otevírá příležitost zopakovat vítězství z roku 2013. V dresu CCC pojede Jan Hirt v roli lídra na celkové pořadí.
Hor si užijí cyklisté dost a dost, žádný rovinatý rozjezd nebude:
Cyklistika
Tadej Pogačar a Dukla Banská Bystrica na Okolo Slovinska
08/06/2021 AT 12:16
- první závěrečné stoupání je plánováno již v 1. etapě
- poprvé vystoupají cyklisté přes 1000 metrů nad mořem ve 2. etapě (16 km před cílem)
- ve 3. etapě opět závěrečné stoupání
- v etapě č. 6 přejede peloton francouzskou hranici a bude stoupat na proslulý Col du Tourmalet
- cíl 12. etapy je lahůdkou pro diváky – mýtický Alto de l´Angliru
- 13. etapa je časovka s kopcem na závěr
- předposlední etapa končí na Alto de la Covatilla v nadmořské výšce 1965 metrů
- rovinatá etapa… snad by se tak dala charakterizovat až ta poslední do Madridu
Itinerář má celkem 2892 kilometrů. Původně měla Vuelta podruhé v historii startovat v Nizozemsku, ale tamní tři etapy byly ze zdravotních důvodů zrušeny a závod zkrácen na 18 etap.
Vuelta a España měla původně odstartovat již 14. srpna, pořadatelé ji ale přeložili na 20. října až 8. listopadu. Což znamená, že se dvě ze tří letošních grandtour termínově setkávají – Giro d´Italia totiž končí 25. října (kdy se mělo jet i Peklo severu Paříž– Roubaix). Eurosport tak nabídne v úvodním týdnu Vuelty pouze živé vstupy ze španělských etap během vysílání Gira d´Italia, poté ve večerních hodinách – obvykle od 21:30 – dvouhodinové záznamy. V dalších týdnech uvidí diváci vždy nejméně tříhodinové živé přenosy. Vueltu budou komentovat Štěpán Straka a Martin Hačecký.
Cyklistika
Červnový cyklistický silniční program Eurosportu
01/06/2021 AT 10:13
Cyklistika
Critérium du Dauphiné
29/05/2021 AT 17:15