Třikrát za sebou – v letech 2015 až 2017 – držel titul mistra světa Peter Sagan. Na MS v Innsbrucku ovšem o titul bojovali nejlepší vrchaři světa. Připomeňte si společně s námi, jak si vedli Vincenzo Nibali, Nairo Quintana, Romain Bardet, Thibaut Pinot a další. Vítězný Alejandro Valverde po titulu mistra světa toužil dlouho. Svou první medaili na světovém šampionátu vybojoval o 15 let dříve, byla stříbrná. Druhých a třetích míst z MS zaznamenal šest, až když stál posedmé na pódiu, bylo to na stupni nejvyšším.

Závod kategorie Elite mužů na MS v Innsbrucku se profilem lišil od předcházejících světových šampionátů a vyhovoval špičkovým vrchařům pelotonu. Čeští cyklisté ještě nikdy nevybojovali na MS medaili, lídrem reprezentace byl do horského terénu Roman Kreuziger, který si podobnou horskou bitvu vyzkoušel v Rakousku o rok dříve, když vyhrál PRO Ötztaler 5500.

Cyklistika
Zdeněk Štybar a Jan Hirt na startu Vuelty a España
18/10/2020 AT 09:12

Höttinger Höll měří pouze 3,2 km, ale jeho nejstrmější pasáž má 28 procent! Vymyslel to bývalý profesionál Thomas Rohregger a o svém nápadu říká, že je to klasická třešnička na dortu. Sedmkrát projeli profesionálové Innsbruckem a v posledním okruhu je čekalo překvapení. Nelítostné, brutální, nelidské, tak lze popsat toto šílené překvapení po tolika tvrdých horských kilometrech. Když se nejlepší vrchaři konečně vydrápali nahoru, čekalo je do cíle ještě osm kilometrů, šest z nich náročný technický sjezd se spoustou nebezpečných serpentin.

Ve čtvrtek 23. dubna vysílá E1 od 14:00 nejprve závod žen, poté od 15:00 závod mužů.